VELIKO IZNENAĐENJE NA MUNDOBASKETU: Dominikana održala čas košarke Italijanima
Košarkaši Dominikanske republike i Italije sastali su se u okviru drugog kola grupe A na Mundobasketu, a krajnji rezultat je neočekivan. Karl Entoni Tauns i družina održali su čas košarke Italijanima i pobedili rezultatom 87:82

FOTO: FIBA.Basketball
Prvo poluvreme su Italijani manje više kontrolisali i otišli na pauzu sa pola koša prednosti, a Poceko je isključen sredinom druge četvrtine, što se izgleda negativno odrazilo na ekipu u nastavku meča.
Sledi furiozna treća četvrtina Dominikanaca kada su ubacili 31 poen a izabranicima Poceka dozvolili ''samo'' 17. Dominikanci su nastavili sa dobrom igrom i u četvrtoj četvrtini sve do nekih dva minuta pred kraj meča, kada su Italijani uspeli da smanje prednost na svega tri poena, međutim nisu imali dovoljno vremena za veliki preokret.
Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe bili su maestralni Feliz sa 24 poena i NBA zvezda Karl Entoni Tauns sa isto toliko.
Kod poražene ekipe izdvojili su se Marko Spisu sa 17 poena dok ga je pratio Simone Fontekio sa 13.
Dominikanska republiak je sada na skoru 2:0, dok su Italijani na 1:1. Pored njih u grupi A su još Angola i Filipini koji tek treba da odigraju svoj meč.
BONUS VIDEO: TREĆI ŠAMAR ŠAMPIONU: Ovako je Voždovac dao gol za 3:0 protiv Zvezde
Preporučujemo

SVETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI, 3. DAN: Jokić u centru pažnje, šokantno ispali kandidati za zlato!
27. 08. 2023. u 17:54 >> 17:54

VEČITI DERBI DUGO NIJE IMAO OVAKAV ZNAČAJ: Partizan i Zvezda ukrštaju koplja u borbi za prvo mesto!
PRAZNIK srpskog fudbala, večiti derbi, 177. u istoriji biće odigran danas na "Stadionu Partizana" od 19 časova.
20. 09. 2025. u 07:20

BALKAN U NEVERICI! Otkriveno šta su "delije" uradile "grobarima" izvan stadiona, tokom 177. večitog derbija! (FOTO/VIDEO)
Partizan i Crvena zvezda odigrali su 177. večiti derbi, a tokom same utakmice bilo je vrlo zanimljivo i van stadiona na kome je odigrana.
22. 09. 2025. u 15:41

UMRO VELIKI GLUMAC Petrovci: "Albanci me zvali 'srpski špijun', a kad treba - 'patriota'! Znam šta sam - nikad me niko nije kupio"
GLUMAC i profesor glume Enver Petrovci preminuo je danas u 72. godini, a jednu od poslednjih uloga odigrao je između ostalog u filmu "Ruski konzul", seriji "Klan", "Južnom vetru", "Senkama nad Balkanom", "Boljem životu"...
22. 09. 2025. u 16:07
Komentari (2)