OGLASILA SE EVROLIGA: Reakcija posle strašne tragedije u Beogradu

PARTIZAN i Real u četvrtak treba da igraju četvrti meč top 8 faze Evrolige, a kako se uoči te utakmice desio masakr u beogradskoj osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", reagovali su i čelnici elitnog košarkaškog nadmetanja za evropske klubove.

ОГЛАСИЛА СЕ ЕВРОЛИГА: Реакција после страшне трагедије у Београду

M. Vukadinović

Podsetimo, na Vračaru je jutros 14-godišnji učenik vatrenim oružjem usmrtio osmoro đaka i čuvara te ustanove, više osoba ranio, od kojih je stanje nekih teško.

Saznavši šta se desilo, čelnici Evrolige su se oglasili na društvenim mrežama i to sledećom porukom:

- Košarkaška porodica Evrolige želi da svoje saučešće, koje dolazi iz srca, uputi žrtvama i porodicama onih koji su stradali u napadu na školu u Beogradu ove srede.

Iako događaj Partizan - Real po svom terminu (četvrtak) ne spada u propisane dane žalosti u Republici Srbiji (petak - nedelja), određene mere će se primenjivati i na tom sportskom događaju, o čemu su vas "Novosti" već izvestile.

Podsetimo, četvrta utakmica ove četvrtfinalne serije na programu je u četvrtak od 20.30 u Beogradu. Prenos uživo možete pratiti na portalu "Novosti", na čijim sportskim stranicama vas već čeka obilje važnog, ali i interesantnog materijala.

A najnovije vesti koje se tiču tragedije koja je zadesila Beograd i Srbiju, pucnjavi u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", možete da pratite u blogu uživo na portalu "Novosti" ako kliknete OVDE.

Bonus video: Najpotresniji snimak sa konferencije, pročitana imena ubijene dece

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UKRAJINA U ŠOKU: Rusija objavila sjajne vesti

UKRAJINA U ŠOKU: Rusija objavila sjajne vesti

Otkako je počeo rat u Ukrajini, a ima tome više od četiri godine, Rusija je bila na udaru mnogih sankcija. Ipak, iako se "specijalna vojna operacija", kako Ruska Federacija naziva taj krvavi sukob, nastavlja - najnovije vesti koje objavljuje jedno rusko ministarstvo - oduševilo je celu zemlju, a šokiralo Ukrajince.

02. 06. 2026. u 20:42

Komentari (0)

Nova istorija srpske košarke uz podršku kompanije Meridianbet