TRENER REALA PRED DRUGI MEČ SA PARTIZANOM: Očekujem pobedu protiv Partizana u sutrašnjem meču
Trener košarkaša Reala Ćus Mateo izjavio je danas da očekuje da njegovi igrači pruže maksimum i ostvare pobedu protiv Partizana u drugom meču četvrtfinala plej-ofa Evrolige.

FOTO: M. Vukadinović
Partizan je poveo 1:0 u četvrtfinalnoj seriji, pošto je sinoć u Madridu slavio 89:87 trojkom Kevina Pantera u poslednjoj sekundi. Naredni meč biće odigran sutra od 20.45 sati u glavnom gradu Španije.
- Sutra je važan dan. Sve utakmice u plej-ofu su teške. Ako naš stav i trud budu isti kao na jučerašnjem meču, imaćemo šansu da pobedimo. Plej-of serija je duga i uvek morate da razmišljate o narednom meču. Nema sumnje da su igrači posvećeni, dali su maksimum na prvoj utakmici protiv Partizana. Moramo da budemo spremni da damo sve od sebe i na drugoj utakmici - rekao je Mateo, prenosi zvanični sajt Reala.
On je istakao da mu je teško pao poraz od Partizana u poslednjoj sekundi jučerašnjeg meča.
- Partizan je pobedio zaslugom Kevina Pantera, koji je u poslednjoj sekundi pogodio taj šut preko Geršona Jabuselea. Moramo da se oporavimo što je pre moguće. Povreda Edija Tavareza je malo poremetila naše planove - dodao je Mateo.
Trener Reala je zahvalio navijačima na podršci i dodao da očekuje popunjene tribine i na drugoj utakmici protiv beogradskog kluba.
Košarkaš Reala Gabrijel Dek izjavio je da očekuje pobedu u drugoj utakmici.
- Mogli smo nešto ranije da zatvorimo meč. Nismo imali sreće sa trojkama, a i sa pojedinim odlukama sudija. Nemam šta da zamerim saigračima na trudu. Moramo da ostanemo fokusirani do kraja, da ispravimo greške i da zaboravimo prošli meč da bismo bili na visini zadatka. Nadamo se da ćemo imati veliku podršku navijača. Pobeda je Partizanu dala samopouzdanje, ali mi moramo da budemo agresivni i da igramo svoju igru. Svaki naredni meč je finale - naveo je Dek.
Četvrtfinalna serija se igra na tri pobede. Treća utakmica je na programu drugog maja u Beogradu, a eventualna četvrta dva dana kasnije takođe u glavnom gradu Srbije. Eventualna majstorica biće odigrana devetog maja u Madridu.
Španski mediji navode da povreda kolena Tavareza nije ozbiljnije prirode i dodaju da bi on mogao da zaigra sutra protiv Partizana.
BONUS VIDEO: Prva grupa navijača crno-belih koja je ušla na utakmicu Real - Partizan
Preporučujemo

PREGLEDI SU ZAVRŠENI: Poznato stanje Edija Tavaresa pred drugi meč sa Partizanom
26. 04. 2023. u 14:00 >> 14:22

KO ĆE NA ZVEZDU U PLEJ-OFU: Kijevljani su favoriti, ali ni Kiprani nisu bez šansi
IAKO su oba tima već obezbedila učešće u grupnoj fazi jednog od UEFA takmičenja, ulog u ovom dvomeču je ogroman – pobednik ide u plej-of Lige šampiona, gde će igrati protiv boljeg iz duela Crvena zvezda – Leh Poznanj.
05. 08. 2025. u 07:09 >> 01:36

RUSI MIRE SRPSKE I POLjSKE HULIGANE? "Vri" među navijačima pred Leh - Crvena zvezda!
Ko pravi najbolje koreografije na Balkanu? Mnogi balkanski navijači će reći - Zvezdine "delije". Ali, uskoro će one da "odmere snage" sa nekim ko je i sam impresivan po tom pitanju. A ko je, za mnoge balkanske navijače, istinski strah i trepet.
04. 08. 2025. u 20:00

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)