OVO JE PREVRŠILO SVAKU MERU: NBA zvezdi smeta boja kože Nikole Jokića

Šta se ovo dešava? Da li je ovo način da se podigne temperatura ili je to zaista stav jednog bivšeg NBA šampiona. Kendrik Perkins je nastavio da se bruka, i da omalovažava ono što Nikola Jokić radi.

ОВО ЈЕ ПРЕВРШИЛО СВАКУ МЕРУ: НБА звезди смета боја коже Николе Јокића

Tanjug/AP

Naime, bivši NBA as je u poslednjem obraćanju na ESPN rekao da od 1990. godine samo tri osvajača MVP nagrade nisu bili po broju postignutih poena i da oni imaju nešto zajedničko.

- Ono što Redik ne pominje je to da od 1990. godine samo trojica košarkaša koja su osvojila MVP priznanje nisu bili u deset najboljih strelaca lige te sezone. To su Stiv Neš, Nikola Jokić i Dirk Novicki. Šta imaju zajedničko, razmislite samo - rekao je Kendrik Perkins.

A onda je udario još jače ne samo na Jokića već i na Novickog i Neša...

- Kad je 2006. godine Stiv Neš osvojio MVP nagradu, tad je Kobi Brajant imao u proseku 35 poena po meču. Kako to nije uspeo da osvoji? Dakle, samo Neš, Jokić i Novicki nisu bili u deset najboljih strelaca lige. Nemojte mi to da je Jokić sada prvi na zapadu, prošle godine je bio šesti. Zašto za neke druge pomeramo granice, a druge ne?

Budući da su trojica asova osim što su bele puti i poreklom van SAD, moguće je da bi Perkins iskoristio ovu činjenicu da bi izbegao etiketu rasiste.

BONUS VIDEO: "Muzičko" zagrevanje košarkaša Srbije pred meč sa Grčkom

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

PARI SEN ŽERMEN OPET OSVOJIO LIGU ŠAMPIONA! Istorijsko finale, Arsenal pao u neviđenoj drami (VIDEO)

PARI SEN ŽERMEN OPET OSVOJIO LIGU ŠAMPIONA! Istorijsko finale, Arsenal pao u neviđenoj drami (VIDEO)

Pari Sen Žeremen i Arsnal su odigrali izuzetno zanimljivo finale UEFA Lige šampiona 2026, a meč u Budimpešti završen je istorijskom, drugom uzastopnom evropskom titulom za pariske "svece" - rezultat je bio najpre 1:1 posle 120 minuta igre (strelci su bili Kai Haverc i Usman Dembele iz penala), a onda je u izvođenju jedanaesteraca do titule došao tim i francuske prestonice - 4:3.

30. 05. 2026. u 21:01 >> 21:10

Komentari (1)

ISPAO SA ROLAN GAROSA, A DAN KASNIJE - JOŠ I OVO: Novak Đoković saznao lošu vest