ČUDO IZ SRBIJE: Nikola Jović zaludeo Amere (VIDEO)

19. 11. 2022. u 08:05

Košarkaši Majami Hita poraženi su u dramatičnom meču na gostovanju Vašingtonu rezultatom 107:106, a fenomenalno je odigrao Nikola Jović

ЧУДО ИЗ СРБИЈЕ: Никола Јовић залудео Амере (ВИДЕО)

Mladi srpski as Nikola Jović je u porazu Majamija odigrao najbolju partiju u karijeri! Sa 18 poena i šest skokova uz šut iz igre 4/10, sa linije penala 9/10 Srbin je oduševio Amerikance, a provelo je malo više od pola sata na parketu.

U prvom poluvremenu naš igrač je ubacio 15 poena, a  to je ove sezone pošlo za rukom još samo trojici rukija. Samo Paolo Bankero, Ben Maturin i Šejdon Šarp mogu da se pohvale istim učinkom.

Produžetke je presedeo zbog najverovatnije zbog neiskustva, ali nema sumnje da ukoliko ovako nastavi, smeši mu se sjajna karijera.

Na kraju, Majami je ispustio veliku prednost koja je išla i do 15 poena, a u samoj završnici u poslednjem minutu su ispustili pet poena i na kraju izgubili u produžecima.

Bredli Bil, Kajl Kuzma i Kristaps Porzingis su bili posebno raspoloženi! Bil je ubacio 27, Porzingis 20 koševa i 17 skokova, Kuzma je upisao 21, ali je loše šutirao za tri – 2/12. Ne računajući Jovića, u Majamiju su se istakli Kajl Lauri sa 24 poena i Maks Strus sa 20.

Istovremeno, Aleksej Pokuševski je u porazu Oklahome od Memfisa 121:110, postigao 10 poena, uz po skok i asistenciju, jer je na terenu zbog problema sa povredom skočnog zgloba proveo samo 14 minuta.

Rezultati: Vašington - Majami 107:106 posle produžetka, Kliclend - Šarlot 132:122, Filadelfija - Milvoki 110:102, Čikago - Orlando 107:108, Hjuston - Indijana 91:99, Memfis - Oklahoma 121:110, Dalas - Denver 127:99, Nju Orleans - Boston 109:117, Juta - Feniks 134:133, Golden Stejt - Njujork 111:101, LA Lejkersi - Detroit 128:121.