ŠOU NA EVROBASKETU: Bivši košarkaš Zvezde sprečio neviđenu senzaciju i "izabrao" drugog finalistu
EVROPSKO prvenstvo u košarci je došlo do same završnice, a ovog petka postala su poznata oba finalista.

FOTO: FIBA.Basketball
Nakon što je Francuska na neverovatan način pobedila Poljsku u prvom polufinalu, u drugom je Španija posle preokreta savladala Nemačku u Berlinu sa 96:91.
A kakav je to samo meč bio...
Iako je do poluvremena Španija šutirala sa čak 83% uspešnosti za dva poena, a 50% za tri - gubila je na velikom predahu.
A gubila je jer je vođstvo od devet razlike prokocala usled serije Nemačke od 14:0 u drugoj deonici, ali i zbog toga što su "panceri" maestralno igrali posle osvojenih lopti (gotovo trećinu od 51 poena su tako dali), a nijedan jedini nisu primili iz kontre.
A onda je, istina ne baš odmah, počeo šou bivšeg igrača Crvene zvezde.

Lorenco Braun u dresu Španije na meču polufinala Evrobasketa protiv Nemačke / FOTO: FIBA.Basketball
Lorenco Braun, koji je u prvoj deonici postigao šest, a u drugoj pet poena, na kraju je dogurao do 29 i bio uz, sjajnog u odbrani Alberta Dijaza , ali i 37-godišnjeg Rudija Fernandeza, jedan od najzaslužnijih za ono što se desilo u nastavku meča.
Španija, koja je najpre gubila sa devet razlike, pa povela u trećoj deonici, a onda u njoj iznova gubila i to sa deset poena deficita, u četvrtoj četvrtini je zaigrala kao u transu nakon što je Nemačka povela sa 77:70.
Braun je povratak "furije" započeo pogotkom, pa asistencijom za trojku Huanča Ernangomeza, zatim skokom, pa asistencijom za Garubu - što je uz slobodna bacanja već bilo dovoljno da se preuzme vođstvo.
Braun je utakmicu završio uz pomenutih 29 poena, šut 11/17 (od čega trojke 3/7), ali i uz šest asistencija, dva skoka i četiri izgubljene lopte. Vili i Huančo Ernangomez su pomogli u svom stilu, sa 16, odnosno 13 poena, a Alberto Dijaz je dogurao do 10 poena i čak +25 kada se radi o "plus/minus faktoru". Šreder je na kraju stigao do 30 poena i osam asistencija, protiv Grka spektakularni Franc Vagner je ovoga puta zastao na 15 poena i po tri skoka i asistencije, a 15 poena je ubacio i Andreas Obst.
Ne propustite:
- LUKA DONČIĆ DOŽIVEO NERVNI SLOM: Ovako je NBA as iz Slovenije besneo kada je shvatio da ispada sa Evrobasketa (VIDEO)
- JUNAK SENZACIJE NA EVROBASKETU: Poljak Mauteš Ponitka je tripl dablom ušao u istoriju, a tamo su ga čekala njih dvojica
- "ZNATE LI VI KO JE ON?" Italijanski selektor Poceko posle eliminacije pričao o Srbinu i najvećoj mudrosti koju je od njega o košarci naučio
BONUS VIDEO: Trening Pešićevih "orlova" tokom Evropskog prvenstva u košarci

JOKIĆ POKAZUJE ŠEJU KO JE PRAVI MVP! Srpski as zna da je prvi meč najbolja prilika za brejk
VERUJEMO u novo sjajno izdanje najboljeg košarkaša današnjice čiji Denver nagetsi gostuju Oklahoma siti tanderu u prvom meču polufinala Zapadne konferencije (3.30).
05. 05. 2025. u 12:30

RUSIJA OSTALA ZATEČENA: Vladimir Putin se pojavio sa ranom na licu, ovako je objasnio "heroizam" (VIDEO)
Rusija se, otkako je počeo rat u Ukrajini, nalazi pod brojnim sankcijama, pa i sportskim, ali najnovije vesti vezane za sport uglavnom su bile pozitivne, jer su počele da se ređaju dobre stvari za Ruse po tom pitanju. A sporta se na zanimljiv način dotakao i i ruski predsednik, Vladimir Putin.
05. 05. 2025. u 17:57

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (1)