PEŠIĆ PROMENIO PLAN: Milutinov nije otišao na Evropsko prvenstvo
Srbija ima dvanaest igrača za Evrobasket, ali na put za Prag u četvrtak ujutru nije pošla kompletna ekspedicija vicešampiona Evrope iz 2017. godine.
FOTO: FIBA.Basketball
Na aerodromu Nikola Tesla u Beogradu u ranim jutarnjim časovima pojavili su se svi izuzev Nikole Milutinova koji je dobio poštedu kako bi se oporavio od viroze.
- On će doći kad se oporavi, za dva-tri dana. Prve dve utakmice će teško moći da igra, ali posle toga imamo slobodan dan i nadam se da će doći u nedelju ujutru, kako bi se pripremio za sledeće utakmice - rekao je Pešić za Mocart Sport i Žurnal.
Na avion za Prag kraj selektora i njegovih saradnika ukrcali su se još kapiten Vladimir Lučić, te Dejan Davidovac, Marko Gudurić, Marko Jagodić Kuridža, Ognjen Jaramaz, Nikola Jokić, Nikola Kalinić, Vanja Marinković, Vasilije Micić, Nemanja Nedović i Dušan Ristić.
Povreda je od Evrobasketa odvojila Nemanju Bjelicu, dok je Nedović uspeo da se oporavi od udarca koji je pretrpeo tokom prijateljske utakmice sa Slovenijom.
- To je sastavni deo, nas sve to prati. Žao mi je što Bjelica nije uspeo da se povrati, radovao sam se da budem sa njim i on sa mnom. Međutim, i pored najveće želje, to nije moglo da se desi. Uspeli smo da vratimo Nedovića. Dobro je trenirao i dobro se oseća. Radio je i pre toga izvanredno i uz veliku želju i motivaciju se vratio.
Srbija prvu utakmicu igra u petak od 21 čas protiv Holandije, narednog dana u 17.30 ukrštamo koplja sa domaćinom Češkom, posle čega sledi dan odmora.
BONUS VIDEO: BEKERA ŽENE KOŠTALE GLAVE: Posle bankrota, preti mu sedam godina robije
KAD VIDI JOKIĆA "NIJE MU DOBRO": Najbolji defanzivac lige nema odgovor za trostrukog MVP-a
NOVO dominantno izdanje Nikola Jokića očekujemo na večerašnjem duelu Minesote i Denvera koji se sastaju u "Target centru" dva sata posle ponoći.
15. 11. 2025. u 13:00
HAOS MEĐU ALBANCIMA! Granit Džaka izazvao buru u južnoj srpskoj pokrajini!
Najnovije vesti sa Kosova i Metohije tiču se fudbala, a za sve je kriv Albanac koji igra za Švajcarsku, Granit Džaka.
17. 11. 2025. u 16:22
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)