KAKO DO TOP 8: Zvezdino biti ili ne biti u Minhenu, crveno-belima pomaže i Armani?
NADA košarkaša Crvene zvezde da bi mogli u Top 8 Evrolige, probuđena eliminacijom ruskih klubova iz takmičenja, tinja manjim žarom posle poraza od Albe u Berlinu, ali niej još sasvim ugašena.

FOTO: KK Crvena zvezda
Sigurni putnici u Top 8 za sada su Barselona, Real Madrid, Olimpijakos i Armani, blizu tog ostvarenja su Efes i MAkabi, a za preostala dva mesta boriće se srpski šampion, Monako, Bajern i Alba, dok su šanse Fenerbahčea u domenu teorije.
Zvezda još može do plej-of pozicije, ali potrebno je da se poklopi nekoliko stvari. Prva je da crveno-beli pobede Bajern u Minhenu 31. marta, a bonus bi bio da dva dana ranije Bavarci izgube na gostovanju Armaniju, koji je već obezbedio plasman u Top 8.
Tada bi crveno-beli i Bavarci imali isti broj pobeda, uz bolji skor našeg šampiona, ali i meč više. Bajernu u aprilu preostaju još tri utakmice - protiv Reala (obezbedio plasman), Efesa (pre duela sa Bajerenom mogao bi da obeubedi plasman ukoliko savlada Albu kod kuće) i Fenerbahčea koji ima samo teoretske šanse za plasman.
Zvezda takođe dočekuje Efes, a prethodno gostuje otpisanom Žalgirisu.
Monako, koji je trenutno iznad crte, dočekuje Albu i gostuje Armaniju, a Makabi ima još četiri meča, među kojima je i gostovanje Barseloni, ali i meč na svom terenu protiv Asvela u kome bi ponos Izraela pobedom verovatno prebrinuo brige.
BONUS VIDEO - Pogledajte najbolje sa večitog derbija
Preporučujemo

RATNIČKI NA "VORIORSE" Albin stil podseća na Golden Stejt, Sikma je apsolutni lider
25. 03. 2022. u 10:30

OVO ĆE ZANIMATI DELIJE: Poznato koliko Ostin Holins mora da pauzira!
11. 03. 2022. u 16:10

JOKIĆ POKAZUJE ŠEJU KO JE PRAVI MVP! Srpski as zna da je prvi meč najbolja prilika za brejk
VERUJEMO u novo sjajno izdanje najboljeg košarkaša današnjice čiji Denver nagetsi gostuju Oklahoma siti tanderu u prvom meču polufinala Zapadne konferencije (3.30).
05. 05. 2025. u 12:30

RUSIJA OSTALA ZATEČENA: Vladimir Putin se pojavio sa ranom na licu, ovako je objasnio "heroizam" (VIDEO)
Rusija se, otkako je počeo rat u Ukrajini, nalazi pod brojnim sankcijama, pa i sportskim, ali najnovije vesti vezane za sport uglavnom su bile pozitivne, jer su počele da se ređaju dobre stvari za Ruse po tom pitanju. A sporta se na zanimljiv način dotakao i i ruski predsednik, Vladimir Putin.
05. 05. 2025. u 17:57

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (2)