VAPAJ SRPSKOG KOŠARKAŠA: Ne može da izađe iz Ukrajine (FOTO)
RUSKE vojne snage napale su Ukrajinu i situacija je veoma, veoma ozbiljna. Ceo svet prati deševanja na istoku Evrope, a u tom haosu našao se i jedan Srbin. Reč je o Aleksandru Zečeviću, košarkašu Harkova.

Foto: Printskrin RTS
Svi prate dešavanja na istoku Evrope, a u tom haosu našao se i jedan Srbin. Reč je o Aleksandru Zečeviću, košarkašu Harkova.
- Pokušavam da izađem iz ove zemlje - napisao je na Instagramu Zečević, uz fotografiju jednog od puteva u Ukrajini.

Foto: Printskrin RTS
Košarkaška karijera je ovog Futožanina vodila od Amerike, preko Slovačke do Harkova.
- Mi smo imali četiri stranca, Amerikanca u klubu i svi oni su otputovali sinoć iz Kijeva za Ameriku. Ja sam trenutno jedini stranac u klubu. Stalno sam u kontaktu sa našom ambasadom, kao i moj klub. Pratimo situaciju, ako se ona pogorša, klub je napravio plan evakuacije, da me evakuišu na bezbedno mesto - rekao je Aleksandar Zečević pre sedam dana za RTS.
Njegova porodica bi želela da se on, ipak, vrati kući. Košarkaš je pre nekoliko dana bio ubeđen da će se situacija smiriti, što, nažalost, nije bio slučaj.
- Moja porodica želi da sednem u prvi avion, čak je i otac hteo da dođe ovde i da me pokupi, da bukvalno dođe u grad i da me odveze kući, ali zajedno sa ambasadom i sa mojim agentom i mojim klubom pokušavamo da smirimo situaciju kod kuće i u familiji, da će sve biti ok - priča Zečević.
Sada i sam Aleksandar pokušava na sve načine da napusti Ukrajinu, što se vidi iz njegove objave na društvenim mrežama, nadamo da će mu već u toku dana to poći za rukom.
BONUS VIDEO Novak Đoković peva "Pukni zoro" - snimak o kome priča Srbija

PRIPREMA ZA REVANŠ SA LEHOM: Zvezda ima luksuz da odmara nekoliko prvotimaca kako bi bili spremni za novi obračun sa Poljacima
NAJZANIMLjIVIJI meč četvrtog kola Superlige Srbije gledaćemo večeras na "Stadionu Rajko Mitić" gde će od 20 časova koplja ukrstiti Crvena zvezda i TSC.
09. 08. 2025. u 09:17

ALBANCI SIKTE OD BESA: Ne mogu da veruju šta se desilo na utakmici Crvene zvezde u Poljskoj i posle nje
Crvena zvezda i Leh su se sastali u Poznanju u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a tom prilikom domaća publika oduševila je celu Srbiju. Zapravo, ne baš celu - jer se jedan deo onih koji žive u južnoj srpskoj pokrajini, Kosovu i Metohiji, razbesneo.
07. 08. 2025. u 19:55

"VREME JE DA SE RAT OKONČA!" Zelenski izneo tri ukrajinska zahteva za dugoročni mir sa Rusijom
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski oglasio se nakon što je dogovoren sastanak Vladimira Putina i Donalda Trampa i otkrio šta su njegovi ciljevi na mirovnim pregovorima.
07. 08. 2025. u 16:00
Komentari (0)