EPILOG NBA SKANDALA: Jokić suspendovan, Batler i Moris dobro prošli

KOŠARKAŠ Denvera Nikola Jokić suspendovan je danas na jednu utakmicu zbog incidenta sa igračem Majamija Markifom Morisom tokom utakmice u NBA ligi.

ЕПИЛОГ НБА СКАНДАЛА: Јокић суспендован, Батлер и Морис добро прошли

Tanjug/AP

U utakmici odigranoj u noći između ponedeljka i utorka srpski centar isključen je 2:39 minuta pre kraja, nakon što je snažno sa leđa udario Morisa, koji ga je pre toga udario laktom.

Obojica su tada isključeni, a uprava lige odlučila je da na jednu utakmicu suspenduje najkorisnijeg igrača (MVP) iz prošle sezone, a Moris je kažnjen sa 50.000 dolara. Novčano je kažnjen i igrač Majamija Džimi Batler, sa 30.000 dolara, "zbog pokušaja eskalacije svađe".

Jokić neće igrati u predstojećoj utakmici protiv Indijane, a Moris će izostati iz meča sa Los Anđeles Lejkersima zbog udarca koji je dobio u vrat.

- To je situacija iz koje svi možemo mnogo da naučimo, da ne dozvoljavamo emocijama da prevladaju - rekao je trener Denvera Majkl Maloun, nekoliko sati pre objavljivanja odluke lige o incidentu.

Jokić je posle utakmice rekao da je napravio glup potez i da se loše oseća.

U priču o incidentu uključila su se braća umešanih košarkaša - Strahinja i Nemanja Jokić, kao i Markus Moris, koji su na Tviteru razmenjivali poruke i poziv na obračun.

Denver će 29. novembra igrati na gostovanju protiv Majamija.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

TRIK OD NEKOLIKO SEKUNDI: Kako da bezukusna lubenica bude slađa i sočnija?