NIKOLA JOKIĆ NE IGRA ZA REPREZENTACIJU: Srbija ovo nikako nije htela da čuje

Танјуг

16. 06. 2021. u 10:15

NAJBOLjI košarkaš NBA lige Nikola Jokić ovog leta neće igrati za reprezentaciju Srbije.

НИКОЛА ЈОКИЋ НЕ ИГРА ЗА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ: Србија ово никако није хтела да чује

FOTO: N. Paraušić

 U izjavi za Tanjug, sjajni centar Denvera objasnio je razloge odsustva iz nacionalnog tima. 

- Na moju veliku žalost, ovo je trenutak kada moram da saopštim da i pored ogromne želje, nisam u mogućnosti da nastupam za reprezentaciju. Jednostavno, stanje mog tela iziskuje duže odsustvo sa terena radi oporavka. To je stav i sugestija kluba i jedna neminovnost koju moram da prihvatim. Ubeđen sam da momci i bez mene imaju kvalitet da naprave rezultat koji će nam svima doneti mnogo radosti - rekao je Jokić Tanjugu. 

Nikola Jokić i reprezentacija Srbije

Podsetimo, Jokić je igrao za "orlove" na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru 2016. godine i tada se okitio srebrnom medljom. Takođe, bio je deo nacionalne selekcije na poslednjem Svetskom prvenstvu na kom je Srbija zauzela peto mesto.

Nekadašnji centar Mege ove sezone u dresu tima iz Kolorada nije propustio nijedan meč ligaškog dela sezone, od ukupno 72 utakmice, a u plej-ofu je odigrao još 10 duela i u svim mečevima je bio starter. 

Od 1. avgusta 2020. godine Jokić je ukupno odigrao 109 mečeva sa prosekom od 35 minuta na terenu.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! Orlovi izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.

13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40

Komentari (9)

MI SMO USPAVANI DIV, DRUGO MESTO NA TABELI NIJE OPCIJA! Prvo obraćanje novog trenera Partizana od kad je stigao u klub