HRVATI OPTUŽENI ZA RASIZAM NA MUNDIJALU: Sramno vređanje Borjana odjeknulo u svetu! Francuzi najglasniji
FUDBALSKE reprezentacije Hrvatske i Kanade sastale su se u ukviru drugog kola grupne faze Mundijala. Pored lepih golova i uzbuđenja na terenu, meč su obeležile i sramne scene sa tribina, i uvrede koje je doživeo čuvar mreže Kanađana i Crvene zvezde - Milan Borjan.

Foto: RTS printskrin
Njemu su hrvatski navijači skandirali "ustašo", a na tribinama je viđen i transparent koji vređa njegovu suprugu.
Takođe, posebnu pažnju privukla je zastava "Džon Dir", koju su razvili, a na kojoj je pisalo "Knin 95", a slogan kompanije "Ništa ne beži kao Dir" su prepravili, tako da su umesto zadnje reči napisali "Borjan".
"Džon Dir" je inače najpoznatija marka traktora na svetu, a navedeno prevozno sredstvo simbol je masovnog bega Srba tokom akcije Oluja.
Tada je u kolonama oko 200.000 Srba napustilo ta područja, a među njima je bio i sedmogodišnji Borjan.

FOTO: TANjUG/VLADIMIR DIMITRIJEVIĆ
Francuski fudbalski portal "So Fut" objavio je članak u kojem piše da je Borjan na utakmici protiv Kanade bio žrtva rasizma hrvatskih navijača.
- Golman Crvene zvezde morao je igrati uprkos provokacijama Hrvata sa tribina. Morao se suočiti sa rasističkim pesmama koje su mu pevali protivnički navijači. Govorili su mu da je ustaša te su glorifikovali fašistički i protivsrpski režim koji je vladao u Hrvatskoj. Tu glorifikaciju etničkog čišćenja propratili su i sa više od 2500 uvredljivih poruka - piše "So Fut", prenosi "Indeks.hr".

FOTO: Tanjug/AP
Ipak, Borjan je pronašao način da odgovori na provokacije tako što je tokom utakmice navijačima Hrvatske često pokazivao tri prsta što je inače srpski pozdrav.
Nastup u Kataru je sigurno bio vrhunac Borjanove karijere koji je po njegovu žalost okončan već u grupnoj fazi.
I Milanova supruga Snežana bila je na udaru hrvatskih navijača.
- Slušala sam skandiranje svog imena na Svetskom prvenstvu! Nije da nemam iskustva sa tim, ali nisam očekivala da će se moja ime oriti na Kalifa stadionu na Mundijalu! Nema te agresije, nacionalizma i primitivizma koji su jači od ovog zagrljaja i ovolike ljubavi! - napisala je Snežana uz sliku sa sinom.

PRIPREMA ZA REVANŠ SA LEHOM: Zvezda ima luksuz da odmara nekoliko prvotimaca kako bi bili spremni za novi obračun sa Poljacima
NAJZANIMLjIVIJI meč četvrtog kola Superlige Srbije gledaćemo večeras na "Stadionu Rajko Mitić" gde će od 20 časova koplja ukrstiti Crvena zvezda i TSC.
09. 08. 2025. u 09:17

ALBANCI SIKTE OD BESA: Ne mogu da veruju šta se desilo na utakmici Crvene zvezde u Poljskoj i posle nje
Crvena zvezda i Leh su se sastali u Poznanju u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a tom prilikom domaća publika oduševila je celu Srbiju. Zapravo, ne baš celu - jer se jedan deo onih koji žive u južnoj srpskoj pokrajini, Kosovu i Metohiji, razbesneo.
07. 08. 2025. u 19:55

IMAO 609 KG, DANAS 68: Neverovatno KAKO sad izgleda nekad najteži tinejdžer sveta i drugi najteži čovek u istoriji (FOTO)
PRE više od deset godina, ime Kalid Bin Mohsen Šari iz Saudijske Arabije obišlo je svet kada je postao poznat kao najdeblji tinejdžer na planeti, a ujedno i drugi najteži čovek svih vremena.
09. 08. 2025. u 12:33
Komentari (10)