OVA ODLUKA DOMAĆINA SP NEĆE SE DOPASTI SVIMA: Katar rešio da prekine dugu tradiciju na Mundijalima
TRADICIJE su, kako to kaže poznata fudbalska floskula, tu da se ruše, a jednu je upravo srušio domaćin Mundijala 2022, Katar.

FOTO: FIFA
Nemci su 2006. godine prekinuli tri decenije dugu tradiciju koju su oni i započeli 1974, da branilac trofeja otvara Mundijal. To se desilo pomalo i silom prilika, jer je od tog SP ukinuta praksa da se šampion sveta direktno plasira na naredni Mundijal.
Tada je vraćen stari format koji je bio na snazi posle Drugog svetskog rata, a nije ispoštovan samo u Švajcarskoj 1954 - da domaćin otvara Mundijal. Ipak, u Kataru neće biti tako...
Umesto domaćina i Ekvadora, čast da otvore Svetsko prvenstvo imaće Holandija i Sengeal 18. novembra. Taj meč počinje u matine terminu od 11 časova na stadionu Al Tumama, dok će Katar i Ekvador igrati od 17 časova istoga dana.
Srbija će svoj prvi meč odigrati 24. novembra protiv Brazila na stadionu "Lusail" na kojem će se igrati i finale Svetskog prvenstva.
BONUS VIDEO - Neobična prostoria na stadionu u Kataru
Preporučujemo

POZNATA SATNICA MUNDIJALA: Matine protiv Kameruna, a evo kada orlovi igraju protiv Brazila i Švajcarske (FOTO)
02. 04. 2022. u 10:21 >> 10:28

JOKIĆ POKAZUJE ŠEJU KO JE PRAVI MVP! Srpski as zna da je prvi meč najbolja prilika za brejk
VERUJEMO u novo sjajno izdanje najboljeg košarkaša današnjice čiji Denver nagetsi gostuju Oklahoma siti tanderu u prvom meču polufinala Zapadne konferencije (3.30).
05. 05. 2025. u 12:30

RUSIJA OSTALA ZATEČENA: Vladimir Putin se pojavio sa ranom na licu, ovako je objasnio "heroizam" (VIDEO)
Rusija se, otkako je počeo rat u Ukrajini, nalazi pod brojnim sankcijama, pa i sportskim, ali najnovije vesti vezane za sport uglavnom su bile pozitivne, jer su počele da se ređaju dobre stvari za Ruse po tom pitanju. A sporta se na zanimljiv način dotakao i i ruski predsednik, Vladimir Putin.
05. 05. 2025. u 15:24

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)