OVAJ NEMAČKI KLUB JE NA LISTI TERORISTIČKIH ORGANIZACIJA: Sada su otvorili i muzej Trećeg rajha

NEMAČKI drugoligaš Senkt Pauli poznat je po vernim navijačima koji osim toga važe i za ultra levičare, a nedavno su ih britanske tajne službe označile kao potencijalno terorističku organizaciju.

ОВАЈ НЕМАЧКИ КЛУБ ЈЕ НА ЛИСТИ ТЕРОРИСТИЧКИХ ОРГАНИЗАЦИЈА: Сада су отворили и музеј Трећег рајха

Printskrin FK St. Pauli

Klub nikada nije krio predanost idejama socijalne pravde i jednakosti, godinama vodi institucionalizovanu borbu protiv istorijskog revizionizma, neonacizma, fašizma, ksenofobije i desnog populizma uopšte.

Popularni "gusari" su verni i očuvanju i zaštiti životne sredine pa tako od prošle sezone sami proizvode opremu od recikliranih materijala.

Senkt Paulijev sledeći korak ide unazad, ali samo vremenski. Naime, klub je organizovao posebnu onlajn izložbu koja govori o istoriji za vreme nacističke Nemačke, od početka tridesetih do sredine četrdesetih godina prošlog veka, kroz životne priče osmorice članova.

Virtuelni muzej možete da posetite OVDE.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

NATO SE MENJA IZ KORENA: Počinje ključni samit - tektonske promene i redefinisanje odbrane Zapada