POBEDA ZA KRAJ PRIPREMA: Partizan lako savladao Sileks, Asano bio raspoložen za fudbal (VIDEO)
FUDBALERI Partizana pobedom nad Sileksom od 3:0 okončali su pripreme u Turskoj.

FOTO: FK Partizan/Miroslav Todorović
Zasluženo su izabranici Aleksandra Stanojevića slavili na ovoj utakmici, pokazali su da kvalitetniji od rivala. Sva tri gola na ovoj utakmici postignuta su u drugom poluvremenu.
U prvom delu meča nije bilo mnogo pravih prilika, tačnije po jedna na obe strane. Tim iz Severne Makedonije mogao je da dođe do vođstva preko Krsta Pavlovića, koji se iznenada našao u sjajnoj prilici nakon greške Takume Asana.
Odličnu priliku za crno-bele propustio je Sejduba Suma. Njegov šut je zaustavio golman Sileksa iz izgledne pozicije.
Ipak, Partizan je iskoristio kvalitet i bolju igru. Dva gola postigao je Asano, dok je treći bio delo mladog Marka Milovanović, koji je iskoristio poigravanje golmana Božinovskog.
Klub iz Humske je na ovim pripremama zabeležio četiri pobeda i jedan poraz. Crno-beli su bili bolji od Zaglebja (2:1), Desnu (1:0), Ruh (1:0) i Sileks (3:0), jedini neuspeh su doživeli od Rubina (2:5).
Ekspedicija Partizana sutra se vraća u Beograd, a narednog vikenda je očekuje utakmica u Superligi Srbije. Rival je kruševački Napredak, meč se igra u Beogradu.
PARTIZAN: Slavković, Ostojić, Banjak, Miljković (od 70. Purić), Brežančić, Šćekić, Asano (od 80. Milovanović), Suma (od 80. Vlahović), Pavlović, L. Marković (od 80. Baždar), Bajbek (od 70. Petković).
SILEKS: Božinovski, Timovski (0d 66. Dodevski), Drašković, Blagojević (od 45. Karakamišev), Karčeski (od 45. Galevski), V. Serafimovski, Šterev (od 45. Mustafov), Manasievski (od 66. Nešovski), Ivanovski (od 45. Tanturovski), Gjorgiev (od 45. J. Serafimovski), Đorđević .
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo

VEČITI DERBI DUGO NIJE IMAO OVAKAV ZNAČAJ: Partizan i Zvezda ukrštaju koplja u borbi za prvo mesto!
PRAZNIK srpskog fudbala, večiti derbi, 177. u istoriji biće odigran danas na "Stadionu Partizana" od 19 časova.
20. 09. 2025. u 07:20

KAKAV 177. VEČITI DERBI! Crvena zvezda u trileru dobila Partizan u Humskoj i prestigla ga na tabeli! (VIDEO)
Partizan i Crvena zvezda su odigrali izuzetno zanimljiv 177. "večiti derbi" u prvenstvenoj konkurenciji, a konačan rezultat 1:2, epilog je više nego interesantnih dešavanja na stadionu u Humskoj.
20. 09. 2025. u 21:02 >> 21:03

"POČIVAJ U MIRU": Cukić neutešan - oprostio se od istaknutog muzičara
DOMAĆA muzička scena ostala je bez Predraga Bate Jakovljevića, istaknutog bubnjara i člana nekoliko značajnih domaćih bendova.
20. 09. 2025. u 20:02
Komentari (0)