STANKOVIĆ PRED GENT: Znam da bi nam remi odgovarao, ali nećemo se braniti
FUDBALERI Crvene zvezde gostuju Gentu u 4. kolu Lige Evrope, a očekivanja od utakmice u Belgiji izneo je trener crveno-belih Dejan Stanković.

FOTO: FK Crvena zvezda
Duel ovih timova koji je odigran u Beogradu je rešen u korist Zvezde (2:1). U odnosu na taj meč strateg kluba sa "Marakane" neće moći da računa na pet igrača - Aleksandra Kataija, Gelora Kangu, Sekuna Sanoga, Marka Gobeljića i Željka Gavrića.
- Postoje problemi sa povredama, ali one su sastavni deo fudbala. Činjenica je da ćemo nastupiti bez petorice igrača koji su igrali u Beogradu protiv Genta, ali sam mnogo puta do sada ponovio da imamo dvadeset startera. Znam koje smo igrače ostavili kod kuće i koliko oni znače za Zvezdu, ali nema alibija. Na nama je da se adaptiramo na situaciju. Imamo ekipu koja će se suprotstaviti Gentu i koja je spremna za utakmicu. Videćete i sami kakav će tim izaći sutra - verujem u sve njih. Nećemo da potcenjujemo Gent, mislimo da su kvalitetni, ali nećemo se braniti - rekao je Stanković.
Stanković je svestan da bi ekipi remi mnogo značio, ali ne krije da će njegovi izabranici učiniti sve da se kući vrate sa celim plenom.
- Gent je jedna od boljih ekipa u grupi i njihov problem nije igra, već rezultat. Trebali su da osvoje više bodova nego što tabela pokazuje, kada se uzme u obzir njihov kvalitet. Ne možemo da se koncentrišemo na jedan rezultat, iako realno kažem - remi bi nam odgovarao. Cilj nam je da odigramo dobru utakmicu i ostanemo neporaženi. S druge strane, oni će sigurno ići na pobedu, tako da ćemo biti spremni za sve što se dešava na terenu i pokušaćemo da odgovorimo na pravi način.

Zvezda u Belgiji bez peti igrača iz prvog meča/Foto: N.Paraušić
Gent posle tri kola nema nijedan bod i ovo im je poslednja prilika da uhvate priključak za eventualni prolaz grupe, dok Zvezda posle tri odigrane utakmice ima šest bodova.
- Pre nego što je počela grupna faza Lige Evrope, pričao sam da ćemo uraditi sve što je u našoj moći da to takmičenje igramo i na proleće. Išli smo meč po meč i nismo obraćali pažnju na druge rezultate, već smo gledali samo sebe. Odigrali smo tri različite utakmice, sve sa ciljem da oduzmemo protivniku ono što najbolje radi, a da izvučemo maksimum iz naše igre. Tako smo se spremali. Nismo bili otpimisti, već realisti i svesni da ako uradimo sve što umemo i znamo, možemo da ostanemo u Evropi. Da mi je neko ponudio šest bodova iz prva tri kola - prihvatio bih - zaključio je Stanković.
Trener crveno-belih je iskoristio priliku da izrazi saučešće porodici Dijega Armanda Maradone koji je preminuo danas u 60. godini života.
Podsetimo, duel Gent - Crvena zvezda igra su sutra od 18.55.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo

LUKA JOVIĆ ODAO POČAST MARADONI: Srbin se oprostio od legendarnog Argentinca
25. 11. 2020. u 19:39

PRVI SUSRET NOVAKA I MARADONE: Ovako je Dijego govorio o Đokoviću (VIDEO)
25. 11. 2020. u 19:15

VLAHOVIĆ JE POČEO DA TRENIRA, ALI: Srpski as bi mogao biti jedan od bitnih igrača Juvea koji propuštaju derbi sa Bolonjom
JUVENTUS muči veliki broj izostanaka pred izuzetno bitan meča sa Bolonjom koji se igra večeras na "Renato Dal'Ari" od 20.45.
04. 05. 2025. u 07:30

RUSIJA ZATEČENA: Jelena Isinbajeva se odrekla Putina, a onda uradila i ovo
Jedna od najboljih ruskih sportistkinja svih vremena, atletičarka Jelena Isinbajeva, povukla je potez koji nije naišao na odobravanje mnogih u Ruskoj Federaciji, naročito jer se desio dok traje rat u Ukrajini. Najnovije vesti vezane za Isinbajevu dodatno su šokirale Rusiju.
30. 04. 2025. u 16:19

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)