NAPOLI SE PLAŠI PUTA U BARSELONU; De Laurentis: Ne razumem zašto mora da se igra u Kataloniji

Марко Паунић
Marko Paunić

30. 07. 2020. u 22:14

PREDSEDNIK fudbalskog kluba Napoli Aurelio de Laurentis izrazio je danas zabrinutost zbog puta svog kluba u Barselonu na revanš meč osmine finala Lige šampiopna zbog porasta broja slučajeva korona virusa u Španiji.

НАПОЛИ СЕ ПЛАШИ ПУТА У БАРСЕЛОНУ; Де Лаурентис: Не разумем зашто мора да се игра у Каталонији

Foto: AP

Utakmica Barselona - Napoli zakazana je za 8. avgust. Prvi meč završen je 1:1, a pobednik će se plasirati u četvrtfinale koje će se igrati u Lisabonu.

"Ako su odlučili da završnicu Lige šampiona igraju u Lisabonu, a Lige Evropa u Nemačkoj, pa mislim da možemo ovaj meč da odigramo u Portugalu ili Nemačkoj", rekao je De Laurentis.

"Ne razumem zašto mora da ostane u gradu u kojem je kritična situacija", dodao je on.

Mediji su ranije preneli da je Evropska fudbalska unija (Uefa) kontaktirala nadležne u Kataloniji oko zdravstvene situacije kako bi se osigurala bezbednost svih učesnika.

Direktor javnog zdravstva Katalonije Žozep Argimon je rekao da su regionalni zdravstveni zvaničnici odgovorili na pismo Uefa.

"Odgovorili smo da je Barselona sigurno mesto, ništa više. Ovo je pitanje koje Uefa postavlja svim gradovima u kojima se igraju utakmice tako da sam iznenađen ovom bukom koja se digla", rekao je on.

Stadioni Gimaraeša i Porta u Portugalu su spremni da preuzmu organizaciju te utakmice ako bude potrebno, ali španski mediji naveli su da se očekuje da će utakmica ipak biti odigrana u Barseloni.


 


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MOSKVA OTKRILA UKRAJINSKU ZAMKU: Kijev podlim potezom hteo da onesposobi ruske vojnike - FSB zaplenio pošiljku iz Poljske

MOSKVA OTKRILA UKRAJINSKU ZAMKU: Kijev podlim potezom hteo da onesposobi ruske vojnike - FSB zaplenio pošiljku iz Poljske

UKRAJINSKE specijalne službe su isporučile uloške za cipele sa ugrađenim eksplozivnim napravama jedinicama Oružanih snaga Ruske Federacije, saznao je „Militarny“ od izvora u jednoj od specijalnih službi. Prema rečima izvora, operativci su uspeli da izgrade mrežu za isporuku uz pomoć ruskih dobrovoljaca, a prve isporuke su se dogodile početkom marta. Broj predmeta se navodno meri desetinama hiljada.

26. 03. 2026. u 12:34

Komentari (0)

NOVO LICE GOMEXA: Trgovina koja razume svog komšiju