OTKRIĆE KOJE JE ODJEKNULO EVROPOM: Kako je Crvena zvezda pozajmljivala novac Partizanu!
Umro je Milorad Kosanović, fudbalski trener koji je obeležio prethodne decenije srpskog fudbala, a baš o njemu je na nestvaran način govorio kada je otkrio nešto što je malo ko znao o FK Crvena zvezda i FK Partizan.
FOTO: M. Vukadinović
Kosanović se svojvremeno prisetio vremena kada je direktor najtrofejnijeg kluba u Srbiji bio Vladimir Cvetković i kada je vladalo prijateljstvo između Zvezde i Partizana.
- Cveleta nema na svetu, nigde! Svedok sam bio pozajmice Partizanu. Uveče na večeri sam pitao: zašto dade onoliki novac Žarku Zečeviću (glavnom operativcu crno-belih). "Mišo upamti", rekao je (Cvetković), "Zvezda ne može da bude velika ako nije i Partizan. Viška para imamo, vratiće... nije poklon" - prisetio se "Kosan".
Tada su vladala drugačija vremena...
- Kada sam bio direktor Vojvodine, sa Zvezdom smo igrali utakmicu u Novom Sadu, pa ko pobedi – prvak države! Uprave su bile posvađane zbog "slučaja Zjajo", Cvele me pozvao, kaže "moji bi da dođu, ali neće da mole". I, predložio: "tvojima kaži da bismo došli, ja mojima da vi insistirate na našem dolasku ha, ha..." E, to su bili sportski radnici. Majstori! - prisetio se Kosanović.
Milorad Kosanović / FOTO: N. Paraušić
Milorad Kosanović preminuo baš na svoj rođendan, ali će ostati upamćen i po svojim fudbalskim veštinama, baš kao i po tome što nije imao dlake na jeziku.
Miodrag Kosanović - biografija
Kosanović je rođen 4. januara 1951. godine u Šidskim Banovcima. On je u karijeri igrao za Borovo, Proleter, Vojvodinu, Kikindu i Novi Sad.
Miodrag Kosanović je, između ostalih, trenirao Vojvodinu, Borac, Crvenu zvezdu, Vuhan, Dalijan, Olimpiju iz Ljubljane, Novi Pazar, Radnik, Napredak, Radnički iz Niša, Mladost iz Lučana, selekciju Malte, kao i mladu reprezentaciju Srbije i Crne Gore (U21).
Podsećanje: In memoriam - Siniša Mihajlović
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
HRABRO ZA NASTAVAK EVROPSKOG SNA: Vojvodina juri gol zaostatka na "Grupama areni"
Vojvodina će ove večeri na "Grupama areni" (20.15) pokušati da nadoknadi gol zaostatka protiv Ferencvaroša i izbori plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Mađarski šampion iz prethodnih godina slavio je sa 2:1 u Novom Sadu, pa pred svojim navijačima ima lepu priliku da završi započeti posao i obezbedi dvomeč sa holandskim Tventeom.
16. 07. 2026. u 07:00
KO KAŽE DA SU NEPOBEDIVI! Prvak Evrope šokirao dvostrukog šampiona sveta i ostavio ga bez finala Mundijala! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Španije igraće u finalu Svetskog prvenstva, pošto je savladala selekciju Francuske rezultatom 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. u 22:59
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)