ZVEZDA IMA SVETSKO ČUDO! Dimitrije Šarić (17) fantastičnim golovima i asistencijama obeležio meč Lige šampiona za omladince! (VIDEO)
Omladinska selekcija Crvene zvezde savladala je Banjik iz Ostrave u revanš utakmici dvomeča drugog kola Lige šampiona za mlade, a taj rezultat iz Beograda, 4:1, omogućio joj je da prođe dalje. A prošla je uz istinske majstorije Dimitrija Šarića.
FOTO: FK Crvena zvezda
Posle 0:0 u Češkoj, Zvezda je u 18. minutu revanša povela fantastičnim pogotkom.
Gol koji je tada dao 17-godišnji Dimitrije Šarić dugo će se pamtiti i prepričavati, a vi možete da pogledate i video snimak te majstorije sa velike distance:
Početna radost nije dugo trajala, samo sedam minuta, jer je Zastrašek poravnao rezultat, ali...
U drugom poluvremenu, ekipa trenera Nenada Milijaša je nastavila da "melje" rivala. Uz glavnog junaka - u glavnoj ulozi.
Isprva je ponovo strelac bio Šarić, ovoga puta u 53. minutu, sa ruba kaznenog prostora.
Tada se oslobodio čuvara, pa levicom poslao neodbranjiv udarac u dalji ugao svoje mete:
Pomenuti junak utakmice postao je i asistent, i to kada je u 66. minutu centirao s leve strane, omogućivši Damjanoviću da postigne gol za 3:1.
Ali, na tome nije stao.
Šariće je u 87. minutu asistirao iz kornera rezervisi Jovanu Traču, koji je postavio konačan rezultat ove više nego zanimljive utakmice, 4:1.
Naredni rival Zvezdinih omladinaca, u 3. kolu Lige šampiona, a biće to bolji iz dvomeča Šelburn - Žilina.
Ako vas sport zanima, sve ono najvažnije i najzanimljivije o njemu - pratite na sportskim stranicama portala "Novosti".
Na sasvim ste dobrom mestu.
Bonus video: ČIJE JE KOSOVO? Mališani Crvene zvezde su u Moskvi ovako reagovali na povike ruskih navijača (VIDEO)
Preporučujemo
DA LI SE FUDBALSKA BAJKA NASTAVLjA? Bodeu će biti veoma teško da odbrani dva gola prednost na "Đuzepe Meaci"
POSLE poraza od 3:1 u Norveškoj, Inter mora da krene u potpuni juriš kada u revanšu plej-ofa Lige šampiona dočekao Bode glimt pred punim tribinama čuvene "Đuzepe Meace" (21.00).
24. 02. 2026. u 07:00
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Zbog ovoga je odložena fudbalska utakmica! (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske su takve da se ceo svet smeje.
24. 02. 2026. u 19:55
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)