KRAJ! Dvostruka šampionka Vimbldona odigrala poslednji meč
Dvostruka šampionka u Londonu, Čehinja Petra Kvitova, odigrala je danas poslednji meč na Vimbldonu u karijeri, pošto je već u prvom kolu izgubila od Eme Navaro rezultatom 2:0 (6:1, 6:3).
FOTO: Tanjug/AP
Kvitova (35) je osvajala Vimbldon 2011. i 2014. godine, a nedavno je najavila da će posle Ju Es opena, u septembru, zvanično završiti karijeru.
- Nedostajaće mi tenis, nedostajaće mi Vimbldon, nedostajaće mi navijači, ali spremna sam za sledeće poglavlje života i spremna sam da se vratim ovde u nekoj drugoj ulozi. Srećna sam što sam radila sa toliko ljudi u svojoj karijeri. Hvala im što sam uz njih napredovala u životu i karijeri - rekla je Kvitova na terenu posle meča i zatim dobila ovacije publike.
U prebogatoj karijeri, uz dva Vimbldona, Kvitova je osvojila još 29 turnira. U karijeri je od premija zaradila 37 ipo miliona dolara.
BONUS VIDEO: Aleks Koreča za Novosti o "velikoj trojci": Ono što su uradili ravno je čudu
Preporučujemo
NOVA SENZACIJA NA VIMBLDONU! Kvalifikant izbacio u prvom kolu sedmog tenisera sveta
01. 07. 2025. u 16:30
KAKAV MEČ NA VIMBLDONU: Kecmanović posle maratona srušio Amerikanca za drugo kolo
01. 07. 2025. u 15:37
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za subotu
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila nekoliko zanimiljvih predloga.
28. 02. 2026. u 07:00
PRODATE SVE KARTE OD 80 I 100 HI-LjA-DA DINARA! Crvena zvezda zove na "malo finale"!
Najnovije vesti iz KK Crvena zvezda su prilično zanimljive.
28. 02. 2026. u 15:23
JEDINA FOTKA DEKIJA I TRUDNE NOVINARKE: Nije rođena u Srbiji, podariće mu 5. dete - mlađa od njega 8 godina (FOTO)
ANITA Bojanić je supruga Dejana Stankovića, koja će mu uskoro podariti drugo dete, a treneru Crvene Zvezde će to biti peto dete s obzirom da iz prvog braka ima trojicu sinova Stefana, Filipa i Aleksandra.
26. 02. 2026. u 16:48
Komentari (0)