"LUDNICA" NA STADIONU DIJEGO ARMANDO MARADONA! Napoli je šampion Italije
Fudbaleri Napolija u poslednjem kolu "Serije A" pobedili su na stadionu "Dijego Armando Maradona" ekipu Kaljarija i tako osvojili svoju četvrtu titulu šampiona Italije.

FOTO: Tanjug/AP
Ovaj grad je zaslužio titulu, svi u Napulju dišu za ovaj klub, a ubedljivom pobedom nad Kaljrijem Konteovi izabranici obradovali su hiljade i hiljade navijača.

FOTO: EPA
Već od samog starta meča domaći fudbaleri su bolje ušli u ovaj duel, napadali, čak 14 puta šutirali na gol protivnika u prvih 40 minuta ali nisu imali sreće da postignu pogodak. Sve do 42. minuta kada je Skot Mektominej fenomenalnim golom bacio u trans ceo stadion.
Već u šestom minutu drugog perioda igre, Lukaku postiže pogodak i stavlja tačku na ovaj meč i prvenstvo.
Ovo je Napoliju četvrta titula šampiona Italije, a poslednju su osvojili u sezoni 2022/23 kada su postali prvaci na krilima Kviče Kvarckhelije, čoveka koji je sada odveo PSŽ u finale Lige šampiona.

FOTO: D. Balšić
Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“

VLAHOVIĆ ZA PREKID JUVEOVE CRNE SERIJE: Real Madrid je u odličnom ritmu, a niz pobeda kod kuće uliva strah u kosti svim protivnicima
Real Madrid i Juventus sastaju se u velikom evropskom klasiku koji uvek nosi posebnu težinu, bez obzira na formu ili trenutni položaj u grupi.
22. 10. 2025. u 08:34

ĐOKOVIĆ DONEO ŠOK ODLUKU: Ovo je malo ko očekivao pred kraj sezone
Novak Đoković jedoneo odluku koja će mnoge razočarati.
21. 10. 2025. u 20:03 >> 21:47

GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (0)