ZVEZDA SVE JAČA: Na Marakanu stigli i reprezentativac, i jedan od najvećih talenata
Crvena zvezda nastavlja da se pojačava.
Foto: Profimedia
U prostorijama klupske televizije na stadionu „Rajko Mitić“ u društvu predsednika kluba, Svetozara Mijailovića, i direktora Omladinske škole, Nikole Jelića, ugovor su produžila dva Zvezdina talenta, dok su dva fudbalska bisera prvi put stavila paraf na ugovor sa crveno-belima.
Crveno-beli omladinci Davorin Tošić (ofanzivni vezni, 2007. godište), Strahinja Stojković (desni bek, 2007) su produžili saradnju sa našim klubom. Paraf na prvi profesionalni ugovor su stavili pripadnici kadetske selekcije Ognjen Ivković (desni bek, štoper 2008) i Strahinja Baucal (štoper, 2009).
Direktor Zvezdine Omladinske škole je čestitao mladim fudbalerima i savetovao ih da još napornije rade u cilju postizanja što boljih rezultata i razvoja.
- Svaki potpis i obnova ugovora su važni za našu akademiju. U poslednje vreme dosta igrača iz Omladinske škole prelazi u prvi tim Crvene zvezde. Veoma smo srećni kada momci debituju i nastupaju za seniorski sastav. Primer je Andrija Maksimović, koji je nedavno debitovao za A selekciju reprezentacije Srbije. U četvoricu fudbalera koji su danas promovisani imamo beskrajno poverenje. Sa Strahinjom Stojkovićem i Davorinom Tošićem smo produžili ugovor, oni su standardni reprezentativci naše zemlje. Verujemo u njihov kvalitet i smatramo da će u narednom periodu Crvena zvezda imati benefite od partija u prvom timu - rekao je Nikola Jelić.
Tome je dodao i sledeće:
- Ognjen Ivković, koga smo angažovali iz Brodarca, je danas postao profesionalac. Ima svetlu perspektivu, jer igra podjednako dobro na pozicijama desnog i centralnog beka. Takođe, redovno igra za nacionalni tim, a očekujemo da i ove i naredne godine bude važna karika u našoj akademiji. Najmlađi u ovoj grupi je Strahinja Baucal, jedan od najtalentovanijih defanzivaca u regionu u generaciji 2009. Stigao je u naše redove iz Vojvodine, samim tim što igra za godinu dana stariju generaciju pokazuje veliku perspektivu. Zadovoljni smo kako se adaptirao na klub i Beograd i očekujemo da raskošan potencijal podigne na viši nivo - poručio je Jelić.
Bonus video: ČIJE JE KOSOVO? Mališani Crvene zvezde su u Moskvi ovako reagovali na povike ruskih navijača (VIDEO)
BIĆE GOLOVA NA "SENT DžEJMSISU": Njukasl mora napasti "građane" ako misli da se ponovo nađe u finalu
NjUKASL i Mančester siti ukrstiće koplja večeras na "Sent Džejmsis parku" u prvom meču polufinala EFL kupa. Ovo je obračun aktuelnog osvajača i kluba koji želi da vrati trofej u svoje vitrine posle nekoliko godina pauze, tako da bi trebali gledati sjajan polufinalni dvomeč.
13. 01. 2026. u 06:30
DEJAN STANKOVIĆ ŠOKIRAO STRANCA: Ovaj odmah rešio da napusti FK Crvena zvezda!
Najnovije vesti iz FK Crvena zvezda stižu - iz Turske.
13. 01. 2026. u 15:23
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)