ČUDO JE (NE)MOGUĆE: Srbija juri prvi šešir pred žreb za sledeći Mundijal, a on "samo što nije"
ZAVRŠENI su oktobarski mečevi u Ligi nacija, odigrana su četiri kola u svim grupama i skoro da su se razbistrili šeširi pred nastupajući žreb kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
FOTO: Tanjug/AP
Ritam u kojem reprezentacija Srbije po principu "toplo-hladno" igra do sada ne garantuje da će "orlovi" da zadrže privilegiju da se i dalje takmiče u "A" diviziji Lige nacija, ali ni priliku da se domognu prvog šešira pred pomenuti žreb koji će biti održan 13. decembra u Cirihu.
Zanimljivo je da na svim drugim kontinentima, osim u Evropi, uveliko traju kvalifikacije za sledeći Mundijal, dok će u našem delu sveta one početi tek u martu 2025. godine. Zna se da će Evropa na sledeći Mundijal poslati 16 selekcija, pa će zbog toga biti 12 grupa u kvalifikacijama, pobednici će ići direktno u SAD, Meksiko i Kanadu, dok će svi drugoplasirani uz četiri najbolja tima Lige nacija igrati baraž, iz kojeg će ići još četiri selekcije.
Još je zanimljivije što 38 od 54 evropskih reprezentacija već sada zna u kojim su šeširima, a Srbija je jedna od onih koja će do novembarskih utakmica čekati saznanje da li je u prvom ili drugom. U onaj elitni je vodi samo drugo mesto u sadašnjoj grupi Lige nacija, što možda i nije nemoguće.
Trenutno su u prvom sigurni Francuska, Španija, Engleska, Belgija, Holandija, Portugalija, Italija, Nemačka i Hrvatska.
Prema projekciji, najbliže prvom šeširu su Švajcarska, Danska (zbog FIFA rang-liste) i Austrija.
U drugom šeširu sigurne su trenutno samo četiri reprezentacije: Ukrajina, Turska, Švedska i Vels i u njemu će možda biti Mađarska, Srbija, Poljska, Grčka, Slovačka, Rumunija, Češka i Norveška.
Sigurni u trećem šeširu su: Republika Irska, Finska, Gruzija, Albanija, Makedonija, Island, Severna Irska i Crna Gora, možda još i Škotska, Slovenija, BiH i Izrael.
Četvrti šešir je gotovo kompletan i tu su: Luksemburg, Belorusija, Jermenija, takozvano Kosovo, Kazahstan, Azerbejdžan, Estonija, Kipar, Letonija, Farska Ostrva i Litvanija. Slobodno je samo jedno mesto, a prognoze su da će ga popuniti Bugarska.
A u petom šeširu su Moldavija, Malta, Andora, Gibraltar, Lihtenštajn i San Marino.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"ŽELIM DA SE NAPIJEM": Polugola Sabalenka ne haje za krah na Vimbldonu (FOTO)
11. 07. 2026. u 19:01
VELIKO "POJAČANjE": Srbija jača za Tijanu Bošković pred duel sa Nemačkom
11. 07. 2026. u 18:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KONAČNO! TIJANA BOŠKOVIĆ! Legendarna odbojkašica po prvi put ove sezone oblači dres reprezentacije!
SELEKTOR Zoran Terzić uvrstio je Tijanu u sastav za večerašnji meč sa Nemačkom u okviru Lige nacije za odbojkašice koji će biti odigran u "Areni" od 20 časova.
11. 07. 2026. u 12:20
PARTIZAN DOBIO PONUDU KOJA SE NE ODBIJA?! Milioni stižu u Humsku za Ugrešića
Srpski fudbaler, Ognjen Ugrešić, uskoro bi mogao da pređe iz Partizana u Bolonju.
09. 07. 2026. u 17:21
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)