ĆALE MU BIO MAJSTOR, A ON... Sin bivšeg reprezentativca Srbije razočarao matični klub i potpisuje za Zvezdu
Lazar Jovanović, sin nekadašnjeg reprezentativca Srbije Milana Laneta Jovanovića, napušta Vojvodinu i preći će u Crvenu zvezdu za simbolično obeštećenje od 3.360.000 dinara. To je oko 28.000 evra.
FOTO: M. Vukadinović
Vojvodina gubi Jovanovića jer nije ispunila stavke iz ugovora o broju utakmica u sezoni 2023/24, mladi napadač i njegov otac su zbog toga odlučili da aktiviraju izlaznu klauzulu i da je za njegov razvoj najbolje da pređe u Crvenu zvezdu.
U ugovoru između Jovanovića i Vojvodine stoji:
- Ako igrač u sezoni 2023/24. ne nastupi na 15 zvaničnih utakmica (minimalno 60 minuta po meču), osim ako se ne radi o višoj sili ili opravdanim razlozima kao što su povreda ili bolest, može izvršiti transfer u drugi klub leta 2024. godine“.
Uslovi su da je za transfer u klub Super ili Prve lige Srbije obeštećenje 3,36 miliona dinara, a najviše što je Vojvodina mogla da dobije je 165.000 evra da je išao u inostranstvo u klub iz prve kategorije obračuna trening kompenzacije.
Milan Lane Jovanović
Jovanović nije odigrao 15 utakmica u Super ligi Srbije i kup tamičenju sa minimum 60 minuta, a u Omladinskoj ligi Srbije zabeležio je 11 golova na devet mečeva.
BONUS VIDEO: PUNE ULICE SRPSKIH NAVIJAČA: "Orlovi" će imati veliku podršku protiv Engleske
Preporučujemo
ZVEZDA REŠILA GORUĆE PITANjE! Na Marakanu stiglo pojačanje za Ligu šampiona! (VIDEO)
18. 06. 2024. u 17:23
ENGLEZI GA KUPILI, PA GA POZAJMLjUJU! Marko Stamenić će i dalje nositi crveno-beli dres
18. 06. 2024. u 13:16
JUČE SMO PROŠLI! Evo TIP tiketa za sredu
PONOVO su naši tipsteri bili na visini zadatka, u ritmu dočekujemo 2026. godinu!
31. 12. 2025. u 07:00
NEVERICA U DENVERU! Nove informacije o povredi Nikole Jokića (VIDEO)
Denver je poražen na gostovanju Klivlendu, međutim to sada manje brine navijače Nagetsa, pošto se u dvorani pojavio Nikola Jokić i bodrio svoje saigrače.
03. 01. 2026. u 08:27 >> 08:27
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (1)