MAKABI OČITAO LEKCIJU OLIMPIJAKOSU U ATINI: Slavili i Molde i Lil u Ligi konferencija

07. 03. 2024. u 21:00

Prva četiri duela Lige konferencija odigrana su od 18:45, a zadovoljniji nakon prvog meča osmine finala mogu da budu Makabi, Molde i Šturm.

МАКАБИ ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ ОЛИМПИЈАКОСУ У АТИНИ: Славили и Молде и Лил у Лиги конференција

Izraelski Makabi je već jednom nogom u četvrtfinalu pomenutog takmičenja, jer je bio silovit na gostovanju Olimpijakosu i slavio sa 4:1.

Tim iz Tel Aviva je posle samo devet minuta igre golovima Zahavija i Šahara vodio sa 2:0, da bi El Kabi u 12. minutu vratio domaćinu kakvu-takvu nadu.

Ipak, Zahavi je svojim novim golom u 30. minutu najavio ubedljivu pobedu svog tima, da bi u nastavku Perec postavio konačan rezultat.

Duel dva bivša prvaka Evrope, završen je rezultatom 0:0, uz po jedno isključenje na obe strane. Prvo je fudbaler gostujuće ekipe Konsa dobio drugi žuti karton, da bi samo dva minuta kasnije drugu javnu opomenu u dresu "kopljanika" zaradio i Gojer.

Što se pomenute utakmice tiče, Ajaks je bio bliži pobedi, a velike prilike propustili su Brobi i Tejlor.

U ostalim susretima Molde je u finišu došao do pobede od 2:1 protvi Klub Briža, dok je Lil sa ubedljivih 3:0 slavio na gostovanju Šturmu.

REZULTATI

Ajaks - Aston Vila 0:0

Olimpijakos - Makabi Tel Aviv 1:4 (1:3)

Molde - Klub Briž 2:1 (1:0)

Šturm - Lil 0:3 (0:1)

BONUS VIDEO: Geri Lineker: Džud Belingem je pravi vođa, napravio je sjajan potez

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 19:44