MATEUS PRIZNAO: "Moj deda je ratovao za naciste"
NEMAČKA se ovih dana kolektivno priseća strahota Drugog svetskog rata i to je bila prilika da mnoge javne ličnosti u ovoj zemlji potpuno otvoreno pričaju o svojim precima koji su bili vojnici ili oficiri Vermahta. Jedna od njih je i ministarka inostranih poslova Nemačke Analene Berbok.

Foto: Instagram
O ovom mračnom delu nemačke istorije pričao je i legendarni nemački fudbalski as Lotar Mateus, koji je 2003. prvi uveo crno-bele u Ligu šampiona.
On je otkrio da mu je jedan deda poginuo boreći se na strani Vermahta, dok je drugi pobegao iz rodnog kraja.
– Znam samo da je otac moje majke poginuo u ratu (kao vojnik Hitlerove Nemačke). A moj deda sa očeve strane je pobegao iz Šlezije sa celom porodicom, sa šestoro dece, od kojih je najstarije bio moj otac. Putovali su vozom tri, četiri dana dok nisu stigli do Erlangena – izjavio je Mateus.
Slavni Nemac se i rodio u pomenutom Erlangenu 1961. godine. Veliku je karijeru imao Mateus, koji je nastupao za Bajern, Inter i Menhengladbah. Sa Nemačkom je bio prvak Evrope i sveta, a potom uplovio u trenerske vode.
Bonus video: "DELIJE" NISU MOGLE DA VERUJU! Evo šta je Lajpcig pustio s razglasa pred meč Lige šampiona sa Crvenom zvezdom

VLAHOVIĆ UŽIVA TUDOROVO POVERENjE: "Stara dama" osokoljena pobedom u "derbiju Italije" dočekuje starog dužnika
JUVENTUS dočekuje Borusiju Dortmund u prvom kolu Lige šampiona, u reprizi finala iz 1997. godine.
16. 09. 2025. u 07:30

HRVATSKA PROŠLE NEDELjE ZGROZILA RUSIJU, A SAD... Hrvati gledaju i ne veruju - kakav "odgovor" Rusa!
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, doživela mnoge "niske udarce", ali onaj koji joj Hrvatska ovih dana nanosi - niko u Ruskoj Federaciji nije očekivao. Ipak, stigao je i adekvatan odgovor...
16. 09. 2025. u 14:00

KONAČNO USLIKANA: Katarina Šišmanović nestala iz javnosti - vidite je danas u CRNOM KORSETU (FOTO)
KATARINA Šišmanović osvojila je publiku svojom prirodnom lepotom, šarmom i spontanošću kao voditeljka emisije "Sve za ljubav".
16. 09. 2025. u 14:16
Komentari (0)