SPREMA SE HAOS U BERNU?! Navijači Rome spremaju osvetu "delijama", cela Švajcarska u pripravnosti
Bern je "pod opsadom" zbog meča Jang bojsa i Crvene zvezde koji se igra od 21 čas, u 5. kolu Lige šampiona.
FOTO: FK Crvena zvezda
Veliki broj policajaca je angažovan radi sprečavanja incidenata, a korteo delija će ka stadionu krenuti od 17 časova.
Oko 2.000 navijača Crvene zvezde će bodriti fudbalere u borbi za evropsko proleće, ali pojedini švajcarski mediji javljaju da može dođe do nereda. Ipak, problemi bi mogli da nastanu zbog meča Servet‒Roma.
Pred ovaj duel, mediji u Švajcarskoj bave se srpskim timom, ali i navijačima. Tako, portal 20minuten.ch, donosi tekst sa naslovom: "Da li će biti okršaja navijača Zvezde i Rome u Bernu?", a u njemu se bavi rivalstvom dve strane.
- Prošlog februara srpski navijači spalili su ukradenu zastavu rimske ultras grupe. Oni dodaju da se napad planira u Bernu.
- Razlog je nedovršen posao: prošlog februara srpske pristalice ukrale su transparent jedne rimske ultra grupe i spalile ga na svom stadionu.
-Od 4. februara traje žestok spor između ultrasa Crvene zvezde i Rome. Oko 50 pristalica Crvene zvezde napalo je ultra grupu „Fedajn“ kod olimpijskog stadiona u Rimu. Srbi su doputovali iz Milana, gde su prisustvovali košarkaškoj utakmici svog kluba. Tokom napada koji se dogodio nakon utakmice Serije A između Rome i Empolija, uspeli su da ukradu nekoliko navijačkih zastava Rome. Dve nedelje kasnije, na beogradskom fudbalskom stadionu zapaljen je naopako postavljen transparent sa natpisom „Fedayn“.
Švajcarci ističu i to da se sprema osveta.
- Oči su sada sve više uprte u naredne datume na kojima bi ultrasi sa obe strane mogli da se sastanu - a prvi od njih je danas, u utorak, u Bernu. Jer: Samo dva dana posle utakmice Lige šampiona između Jang bojsa i Crvene zvezde, Roma igra u Ženevi. Kako se može čuti sa aktivne navijačke scene Jang bojsa, koja održava i prijateljske odnose sa italijanskim klubovima, Rimljani bi trebalo da rano stignu u Švajcarsku i planiraju napad na srpske navijače.
Isti portal navodi i reči direktora za bezbednost Reta Nausa.
- Sa strane vlasti, naravno, svesni smo scenarija da bi Romini navijači mogli da dođu u Bern - rekao je gradski direktor bezbednosti Reto Nause na pitanje 20minuten.com i dodao:
- Da li će se zaista pojaviti znaće se tek uveče. Takođe je upitno da li bi se dve suprotstavljene grupe zaista sastale u centru Berna. Može se zamisliti, na primer, da bi se mogli sresti u spoljnoj oblasti, kaže Nause.
- Ako ultrasi žele okršaj, teško da ćemo moći da ih zaustavimo. Ali ako se to dogodi, policija će intervenisati.
BONUS VIDEO: Kosovo je Srbija: Ovo su "delije" uradile na meču Siti - Zvezda
Preporučujemo
MEČ SEZONE U BERGAMU: Juve se bori za Ligu šampiona, "Boginja provincije" za mesto koje vodi u Evropu
JUVENTUS večeras gostuje Atalanti u jednom od ključnih mečeva u borbi za plasman u Ligu šampiona (20.45), a sa samo sedam kola do kraja sezone oba tima su svesna da bi novi kiks mogao skupo da ih košta.
11. 04. 2026. u 08:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)