17. 11. 2023. u 08:07

Čudesna fudbalska noć na južnoameričkom kontinentu. Poraženi su i Argentina i Brazil, slavili su Urugvajci i Kolumbijci.

КАКВА ФУДБАЛСКА НОЋ! Аргентина шокирана на Бомбоњери, изгубио и Бразил

Foto AP

Argentina je pred 57.200 navijača na stadionu "Alberto J. Armando", poznatijem kao "Bombonjera", u Buenos Ajresu poražena od Urugvaja rezultatom 2:0.

Prvi gol za goste postigao je fudbaler Barselone Ronald Arauho u 41. minutu igre, dok je u samoj završnici tačku na meč stavio napadač Liverpula Darvin Njunez.

U isto vreme je u Barankilji počela utakmica između Kolumbije i Brazila, a ona je završena rezultatom 2:1.

Brazilci su stigli do ranog vođstva u četvrtom minutu zahvaljujući Gabrijelu Martineliju, ali nisu uspeli da osvoje ni bod iako su na poluvremenu imali 1:0.

Fudbaler Liverpula Luis Dijaz vratio je svoj tim u meč pogotkom u 75. minutu.

Dijaz, koji je nedavno prošao kroz pravu dramu kada mu je otet otac, samo četiri minuta kasnije je došao do novog gola kojim je doneo preokret, ispostaviće se i pobedu Kolumbiji.

Nakon pet utakmica, Argentina je prva sa 12 bodova, Urugvaj ima 10, Kolumbija devet, a Brazil samo sedam.