PIKSI SAOPŠTIO SPISAK: Ovo su reprezentativci Srbije na koje selektor računa u septembarskim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo
Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi saopštio je širi spisak fudbalera na koje računa u septembarskim utakmicama kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine.

FOTO: FSS
Srbija će 7. septembra biti domaćin Mađarskoj u Beogradu, dok tri dana kasnije gostuje Litvaniji u Kaunasu.
Na spisku se nalazi i jedan debitant Petar Ratkov, pozive su dobili i povratnici golman Boris Radunović i vezista Mijat Gaćinović, dok je iznenađenje izostanak Darka Lazovića, koji nas je golom u nadoknadi spasao poraza od Bugarske u Razgradu u prethodnom meču.
Ratkov je ovog leta za 5.000.000 evra prešao iz TSC u Salcburg. Mladi napadač je sada nagrađen i pozivom u najjači tim Srbije. Isti je slučaj i sa Radunovićem i Gaćinovićem.
I stameni čuvar mreže Kaljarija i vezista AEK iza sebe imaju odlične sezone u klubovima, pa ćemo ih ponovo videti u dresu sa državnim grbom.
Sa druge strane, izostanak Lazovića može da čudi. Iskusni krilni igrač je imao bitnu ulogu kod Piksija u proteklom periodu, a pogodak protiv Bugara je spasao orlove prvog poraza u kvalifikacijama.
Kada je reč o ostatku tima, nema iznenađenja. Oprobane snage je Stojković ponovo svrstao na spisak. Tu je i golman Đorđe Petrović, koga čeka veliki transfer u Čelsi.
Konačan spisak selektor će saopštiti 1. septembra, dok će se medijima obratiti na početku priprema, odnosno prvog dana okupljanja, 4. septembra, u SC FSS u Staroj Pazovi.
Podsećanja radi, Srbija je trenutno drugoplasirana u grupi sa sedam bodova, koliko ima i prvoplasirana Mađarska, pa bi taj duel u Beogradu na stadionu „Rajko Mitić“ mogao da odluči i pobednika čitave grupe G kvalifikacija.
Od osamostaljenja Srbija nikada nije igrala na prvenstvu Evrope, a poslednji put se pod imenom Jugoslavija takmičila 2000. godine.
Širi spisak izgleda ovako:
Preporučujemo

TRANSFER BOMBA: Milioni, milioni! Trostruki šampion Evrope doveo reprezentativca Srbije
07. 08. 2023. u 21:54

EVROPA DOMINIRA: Fudbal koji se igra na Starom kontinentu je "vanzemaljski" za ostatak sveta
DANAŠNjI program Svetskog klupskog prvenstva otvoriće Čelsi i Los Anđeles koji se sastaju na "Mercedes benz stadionu" u Atlanti od 21.00.
16. 06. 2025. u 08:35

ZGROZILI SU MNOGE: Ono što su Ukrajinci uradili na Evropskom prvenstvu - niko živ nije očekivao
Otkako je počeo rat u Ukrajini, Rusija je bila ta čiji su sportisti češće bili spominjani u svetskim krugovima nego ukrajinski, jer je mnogima bilo (i još uvek jeste) zabranjeno učešća na međunarodnim nadmetanjima, ali... Ovoga puta su Ukrajinci privukli veliku pažnju - i to zbog skandala koji su priredili.
15. 06. 2025. u 19:43

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti
ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.
15. 06. 2025. u 21:19
Komentari (2)