DINAMO ZAGREB U HAOSU: Prvo ubistvo grčkog navijača, pa neverovatna eliminacija od AEK-a, sad i ovo

21. 08. 2023. u 15:20

Fudbalski klub Dinamo saopštio je danas da je raskinuo saradnju sa prvim trenerom zagrebačkog kluba Igorom Bišćanom.

ДИНАМО ЗАГРЕБ У ХАОСУ: Прво убиство грчког навијача, па невероватна елиминација од АЕК-а, сад и ово

Bišćan je preuzeo Dinamo šestog aprila, a prošle sezone je sa klubom iz Zagreba osvojio titulu u hrvatskom prvenstvu.

Rukovodstvo Dinama je odlučilo da smeni trenera posle eliminacije od AEK-a u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. AEK je u prvom meču u Zagrebu pobedio 2:1, a revanš duel je pre dva dana završen bez pobednika, 2:2, iako je Dinamo vodio 2:0 do 91. minuta.
U saopštenju se navodi da će Dinamo u narednom periodu da saopšti ko će da bude novi trener kluba iz Zagreba.
Dinamo će u četvrtak dočekati Spartu u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

Revanš za istoriju

Podsetimo, Dinamo je u 65. minutu revanša imao 2:0. Bio je to senzacionalni rezultat kojim bi prošao dalje - senzacionalan posle svega što je viđeno četiri dana ranije u glavnom gradu Hrvatske. Ti golovi koje su dali Šutalo u drugom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu...

... te Ljubičić u 65. minutu dali su nadu Zagrepčanima da mogu do plasmana u narednu rundu.

AEK je, međutim, u nadoknadi stigao ne samo do gola za produžetak, već i do remija kojim je prošao dalje.

Prvo je Arauho u "92." minutu smanjio na 1:2 (VIDEO), da bi zatim u osmom minutu nadoknade, posle dojave iz VAR sobe, norveški sudija Espek Eskas pokazao na belu tačku jer je jedan igrač Dinama igrao rukom u šesnaestercu.

Loptu je na belu tačku namestio Levi Garsija, ali je golman gostiju Livaković odbranio penal.

Međutim, natrčao je na pravo mesto hrvatski reprezentativac koji igra za AEK, Domagoj Vida, inače bivši član Dinama i - poslao loptu u mrežu, a bivši klub u plej-of Lige Evrope.

Evo kako je Vida postigao taj gol koji je šokirao Hrvatsku, a oduševio veći deo Grčke:

Inače, srpski reprezentativac Mijat Gaćinović je igrao za AEK od 67. minuta.

AEK će igrati protiv Antverpena u plej-ofu Lige šampiona, dok će Dinamo sa novim strategom nastaviti svoju evropsku priču, i onu na domaćoj sceni.

Kvalifikacije za Ligu šampiona, 3. kolo - rezultati revanš mečeva

Aris - Rakov 0:1 (prvi meč: 1:2)
Makabi Haifa - Slovan 3:1 (prvi meč: 2:1)
Molde - Klaksvik 2:0 posle produžetaka (prvi meč: 1:2)
TSC - Braga 1:4, izveštaj + video-snimci golova (prvi meč: 0:3)
Galatasaraj - Olimpija 1:0 (prvi meč: 3:0)
Sparta Prag - Kopenhagen 3:3, penalima 2:4 (0:0)
Servet - Rendžers 1:1 (prvi meč: 1:2)
Šturm - PSV 1:3 (prvi meč: 1:4)
Olimpik Marselj - Panatinaikos 2:1, penalima 2:4 (prvi meč: 0:1)

AEK - Dinamo Zagreb 2:2 (prvi meč 2:1).

BONUS VIDEO: MAJSTORIJA ZA TV ŠPICE: Ovako je Kvinsi Menig postigao sjajan gol na meču Vojvodina - Partizan