BARSELONINO NOVO ČUDO OD DETETA: Ćavi pružio šansu najmlađem debitantu u istoriji Katalonaca

Filip Milošević

30. 04. 2023. u 08:15 >> 08:22

Fudbaleri Barselone savladali su Betis u okviru 32. kola španske lige, a ovaj meč ostaće upamćen po debiju Laminea Jamala, najmlađeg debitanta u istoriji Barse.

БАРСЕЛОНИНО НОВО ЧУДО ОД ДЕТЕТА: Ћави пружио шансу најмлађем дебитанту у историји Каталонаца

FOTO: EPA

Jamal je rođen 13. jula 2007. godine i slovi za najvećeg talenta čuvene Barselonine škole La Masije.

Tinejdžer koji ima svega 15 godina, na teren Nou Kamp je kročio u 83. minutu i tako postao najmlađi debitan u istoriji Barse.

On već određeno vreme konstantno igra za selekciju do 19 godina katalonaca i ako ima samo 15 godina, a sada mu se ispunio i dečački san da zaigra za prvi tim.

Umalo Jamal nije i gol postigao na debiju, kada je samo 3 minuta nakon ulaska u igru imao jedan na jedan sa golmanom, ali Rui Silva je to uspeo da odbrani.

Pre Jamala, najmlađi debitan bio je Ansu Fati koji je imao tačno 16 godina i 298 dana.

BONUS VIDEO: MADRID TO NE PAMTI: "Grobari" napravili feštu u prestonici Španije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RUSIJA U ŠOKU ZBOG SRBIJE! Rusi ne mogu da veruju šta je fudbalska reprezentacija Srbije doživela od FIFA i UEFA!

RUSIJA U ŠOKU ZBOG SRBIJE! Rusi ne mogu da veruju šta je fudbalska reprezentacija Srbije doživela od FIFA i UEFA!

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo su za naš nacionalni tim završene neuspešno: Srbija nije uspela da izbori odlazak na Mundijal koji je na programu 2026. godine, a "druga staza", putem Lige nacija, ostala je zatvorena za "orlove" jer će njome na šampionat planete otići čak i slabije selekcije od njih - zahvaljujući neverovatnim pravilima FIFA i UEFA. I, Rusija je prilično začuđena time.

18. 11. 2025. u 19:00

Komentari (0)

AUDIO BM POKLANJA VAUČER OD 10.000 DINARA: Evo kako brzo i lako da dođete do slušnih aparata