NOVA PRETNJA ZA LIGU ŠAMPIONA: Nije Superliga, sada Fifa "minira" Uefu

Olja Mrkić

16. 12. 2022. u 12:57

SVETSKO prvenstvo za klubove, u novom formatu sa 32 tima, krenuće od 2025. godine, izjavio je danas predsednik Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) Đani Infantino.

НОВА ПРЕТЊА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Није Суперлига, сада Фифа минира Уефу

Epa / Sergei Chirkov

On je na konferenciji za medije u Dohi potvrdio informaciju o kojoj se dugo spekulisalo, ali nije izneo druge detalje.

Nezvanično, najviše klubova biće iz Evrope, a prvi turnir bi trebalo da se održi u SAD, Kanadi i Meksiku, kao uvertira za Mundijal 2026. godine. 

- Novi format Svetskog klupskog prvenstva počeće da se primenjuje od 2025. godine i na njemu će igrati 32 najbolja kluba na svetu - rekao je Infantino.

UEFA se naravno protivi ovom planu jer bi on značio pretnju Ligi šampiona, ali FIFA se nada da će klubove privoleti na svoju stranu velikom novčanom nagradom – u igri je nagradni fond od 150 miliona funti.

Svetsko klupsko prvenstvo za 2022. godinu po standardnom formatu održaće se u februaru 2023. u Maroku.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
KOŠARKAŠI PARTIZANA TUKLI GROBARA?! Aleksandar Prijović otkrio šok detalje tuče igrača i gostiju noćnog kluba (VIDEO)

KOŠARKAŠI PARTIZANA TUKLI "GROBARA"?! Aleksandar Prijović otkrio šok detalje tuče igrača i gostiju noćnog kluba (VIDEO)

Košarkaški klub Partizan saopštio je u ponedeljak kasno uveče da su se tri igrača crno-belih "našla usred incidenta koji se dogodio nedaleko od poznatog beogradskog noćnog kluba", a dan kasnije oglasio se i fudbaler Aleksandar Prijović, koji je bio na istoj lokaciji, i kog su pojedini srpski mediji doveli u vezu sa ovim skandalom.

06. 05. 2025. u 17:02

Komentari (0)

SPEKTAKL U POLUFINALU LIGE ŠAMPIONA! Produžeci odlučili finalistu na meču Inter - Barselona