ČILE SE U ŽALOSTI OPRAŠTA OD SANČEZA: Preminuo najbolji strelac Mundijala na kome je naša zemlja igrala zapaženu ulogu
NAJBOLjI Strelac Svetskog prvenstva u Čileu 1962, Leonel Sančez, preminuo je ove subote u 86. godini života.
FOTO: Tviter
Čile je te godine kao domaćin osvojio treće mesto na Mundijalu, savladavši u "malom finalu" selekciju tadašnje Jugoslavije sa 1:0.
Igrao je na poziciji napadača ili levog krila, a KONMEBOL ga je uvrstio i među najbolje fudbalere kada je u pitanju izvođenje slobodnih udaraca. Sedmi je najbolji strelac nacionalnog tima sa 27 golova i 13 asistencija.
Sančez je bio legenda kluba Univerzidad de Čile za koji je nastupao preko 400 puta i dao je 167 golova. Potom je igrao za Kolo - Kolo, Palestino i Ferovianos, a svojevremeno je bio velika želja evropskih velikana kao što su Real, Juventus i Milan.
BONUS VIDEO - Neobična soba na stadionu u Kataru
(Telegraf.rs)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
POZNATA SATNICA MUNDIJALA: Matine protiv Kameruna, a evo kada orlovi igraju protiv Brazila i Švajcarske (FOTO)
02. 04. 2022. u 10:21 >> 10:28
CELA PLANETA MU SE KLANjA: Ovako je Novak Đoković promenio istoriju tenisa (VIDEO)
01. 04. 2022. u 17:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ČESTITKE BELINGEMU I SUDIJAMA!" Oglasio se otac Erlinga Halanda nakon ispadanja Norveške sa Mundijala
Bivši norveški fudbaler Alf-Inge Haland, otac zvezde "vikinga" Erlinga Halanda, oglasio se na društvenim mrežama nakon ispadanja Norveške od Engleske, i to prozvavši sudije.
12. 07. 2026. u 12:30
TENIS SA DRUGE PLANETE! Vimbldon dobio šampiona, finale u Londonu rešeno preokretom!
U finalu 139. Vimbldona, italijanski teniser Janik Siner pobedio je Aleksandera Zvereva iz Nemačke rezultatom 3:1 (6:7 (7:9), 7:6 (7:2), 6:3, 6:4).
12. 07. 2026. u 20:55
SADA I ZVANIČNO! Dušan Alimpijević produžio ugovor do 2028. godine
Sada je stigla i potvrda, Dušan Alimpijević, produžio je ugovor sa Bešiktašem do 2028. godine.
12. 07. 2026. u 18:26
Komentari (0)