PENAL ZA PARTIZAN? Evo šta kaže sudijski ekspert na odluku Jovanovića
Bivši arbitar Zdravko Jokić bio je pun pohvala za Srđana Jovanovića posle 166. "večitog" derbija, u kojem je Zvezda pobedila Partizan i "otvorila" trku za titulu.
Foto: M. Vukadinović
- Govorili smo o Srđanu i o njegovom uspehu i proboju u veliku kategoriju. Večeras smo imali priliku da vidimo kako se vodi utakmica. Dakle, kako se "vodi", a ne kako se "sudi"", rekao je Jokić.
Jedini sporni detalj dogodio se u drugom poluvremenu, kada su fudbaleri Partizana tražili penal zbog igranja rukom Zvezdinog defanzivca Strahinje Erakovića u kaznenom prostoru, ali je Srđan Jovanović odmahnuo rukom.
Sudijski ekspert je za TV Arena sport izjavio da tu nije bilo elemenata za jedanaesterac i obrazložio je taj zaključak.
- Ruka je bila u prirodnom položaju, pratila je kretanje tela i nikako se ne može reći da je imao nameru da udari loptu rukom, nego je lopta udarila igrača - dodao je Jokić.
Bivši arbitar je pohvalio i Jovanovićevo strpljenje i to što nije pokazao kapitenu Partizana Saši Zdjelaru žuti karton zbog prvog oštrijeg starta.
Foto arhiva VN
- Njegova procena je bila takva da u derbiju kakav je naš ne treba neke stvari shvatiti bukvalno i primeniti bukvalno pravila, već treba razmišljati kako da ta se ta utakmica odvija. Da je bukvalno shvatio, Partizan bi u 27. minutu ostao sa igračem manje, kada je Zdjelar sprečio obećavajući napad Zvezde.
Ipak, na kraju je Zdjelar morao pre svih na tuširanje.
- Bezobziran start, ne vodeći računa o protivniku. Bilo je to u brzinai ugrožena je bezbednost igrača", opravdao je Jokić i tu Jovanovićevu odluku kada je pokazao crveni karton Zdjelaru.
Bonus video: Kada je vojni orkestar ušao na Kup Koraća, "delije" i "grobari" su zagrmeli zajedno
Preporučujemo
STANKOVIĆ POSLE DERBIJA: U Partizanu rade ozbiljan posao, ali mi smo se baš dobro spremili!
27. 02. 2022. u 21:01 >> 21:01
HRVATI, SRAM VAS BILO: "Zvezdina koreografija - Groblje u bojama ukrajinske zastave"
27. 02. 2022. u 19:27
BLOKBASTER U MADRIDU: Real nikad nije bio ranjiviji pred obračun sa šestostrukim prvakom Evrope koji bi to morao znati iskoristiti
PONOVO ćemo imati priliku da uživamo u obračunu dve evropska giganta kada u četvrtfinalu Lige šampiona koplja budu ukrstili Real Madrid i Bajern Minhen, a prvi susret ovog dvomeča, odnosno 29. ikada između ovih rivala, biće odigran večeras na "Santijago Bernabeu" od 21.00.
07. 04. 2026. u 07:00 >> 10:44
ITALIJA U ŠOKU! Izgubila milijardu evra zbog poraza od Bosne i Hercegovine!
Ono što je do pre nekoliko godina bilo nezamislivo, sada je postalo surova realnost – fudbalska reprezentacija Italije propustiće i treće uzastopno Svetsko prvenstvo. Bosna i Hercegovina se za to pobrinula, ali i za još nešto. Finansijski užasno po Italijane.
06. 04. 2026. u 19:01
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (2)