AU, KAKAV UVOD U MUNDIJAL! Srbija protiv Albanaca, Bosanaca i velikih dužnika?
FUDBALSKA reprezentacija Srbije plasirala se na dramatičan način na Svetsko prvenstvo, ali će imati i veoma zanimljiv uvod u taj spektakl u Kataru.
Tanjug/AP
Naime, od juna do septembra 2022, dakle pred sam šampionat planete, "orlovi" će odigrati celu prvu fazu Lige nacija.
U njoj je reprezentacija Srbije i dalje član "B" divizije, a u četvrtak će na žrebu saznati ko će joj biti rivali.
Srbija će iz trećeg šešira čekati suparnike i jedino što je izvesno to je da u grupi neće biti sa Izraelom, Rumunijom i Republikom Irskom koji su sa našim fudbalerima "u istom sosu", odnosno šeširu.
Iz prvog, sa najbolje rangiranim selekcijama, izabranici selektora Dragana Stojkovića dobiće za suparnika jednu od sledećih ekipa: Ukrajina, Švedska, Bosna i Hercegovina, Island. To su reprezentacije koje su ispale iz "A" divizije i automatski su na žrebu svrstane iznad ostalih učesnika "B" divizije.
Iz drugog šešira, "orlovi" će za rivala dobiti ili Fince, ili Norvežane, ili Ruse ili Škote, koji su upravo u finalu Lige nacija pre dve godine sprečili Srbiju da ode na Evropsko prvenstvo.
I, konačno, iz četvrog šešira, Srbija će za rivala dobiti ili Slovence, ili Crnogorce, ili Albance, ili Jermene.
Svi mečevi ligaškog dela nadmetanja će se održati od juna do septembra 2022. a nokaut faza predviđena je za jun 2023. U međuvremenu će na programu biti i Mundijal u Kataru, i to od od 21. novembra do 18. decembra 2022.
Žreb za novo izdanje Lige nacija biće održan u četvrtak, pomenutog 16. decembra, i to u Nionu, u sedištu UEFA, sa početkom od 18 časova.
BINUS VIDEO: SLOBODNI ASOVI: Mogući transferi koji će promeniti fudbal!
Preporučujemo
DA LI JE OVO REALNO? Mitrović je uradio nešto što se ne pamti na Ostrvu
14. 12. 2021. u 12:29
VLAHOVIĆ ODBIO ULTRABOGATU PONUDU: Džaba vam novci, crno-belo više nije u modi
14. 12. 2021. u 10:50
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za ponedeljak
ZA početak nove radne nedelje smo vam spremili sledeće predloge.
06. 04. 2026. u 06:50
CELA BOSNA U ŠOKU! Evo šta je uradio Jusuf Nurkić kad je čuo da je sa suprugom poginuo srpski sveštenik Nenad Mitrić, a troje dece povređeno
Srpska pravoslavna crkva ostala je zatečena kada su se pojavile vesti da je njen sveštenik Nenad Mitrić, sa suprugom Nedeljkom, poginuo u teškoj saobraćajnoj nesreći, a da je tom priliom povređeno njihovo troje vrlo mlade dece. Ta vest je stigla i do NBA lige, do tamošnjeg asa Bosne i Hercegovine, Jusufa Nurkića.
04. 04. 2026. u 18:06
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (2)