VLAHOVIĆ RUŠI REKORD RONALDA? Srpski napadač se novim golom za Fiorentinu približio istorijskom podvigu u Italiji
DUŠAN Vlahović (21) nema nameru da prikoči, a kamoli da stane!
FOTO: AP
Fudbalski reprezentativac Srbije je novim golom, u utorak uveče, na meču 15. kola sa Sampdorijom kumovao pobedi "viole" od 3:1 jednim pogotkom. Razmaženi navijači Fiorentine bi možda rekli "samo" jednim, ali taj gol za 2:1 u 32. minutu i rezultatski preokret (prethodno gosti poveli u 15, a domaćin izjednačio u 23. minutu) označio je i da se Vlahović učvrstio na čelu liste strelaca Serije A sa 12 golova na 15 mečeva. Vlahović je tako pobegao dva koraka Čiru Imobileu iz Lacija, koji je na 12 susreta deset puta zatresao mrežu.
Naš reprezentativac se preksinoć upisao u strelce na svom jubilarnom, stotom nastupu za Fiorentinu, a to je bio povod da se iz arhiva italijanske Serije A izvuče podatak koji je motiv više za Vlahovića. Naime, on ima priliku da ovu kalendarsku godinu završi kao najbolji strelac na Čizmi sa inostranim pasošem. Na toj listi vodi Kristijano Ronaldo koji je u 2020. postigao 33 gola. Argentinac Gonzalo Iguain je 2016. dok je igrao za Napoli dao je 30, koliko i njegov zemljak Ernan Krespo dok je 2001. godine nosio dres Lacija.
- Kakav način da se golom i pobedom proslavi stoti nastup u Seriji A u dresu Fiorentine... Dugujem veliku zahvalnost svima u klubu. Od navijača, preko mojih saigrača, do trenera i celog stručnog štaba. Moramo da nastavimo da vredno radimo pred sledeće mečeve - napisao je Vlahović na svom "Instagramu".
Priliku da prestigne dvojicu legendarnih Argentinaca, koji mu trenutno "beže" samo jedan gol u ukupnom zbiru u kalendarskoj godini, ali i da dostigne i prestigne Kristijana Ronalda, Vlahović će imati u četiri naredne prvenstvene utakmice. Prvo ga 5. decembra čeka gostovanje Bolonji, pa 11. decembra meč sa Salernitanom kod kuće, gde će 19. decembra da igra i sa Sasuolom, a poslednji meč u 2021. je sa Veronom u gostima 22. decembra.
Fudbalska Srbija i cela Firenca navijaju za Vlahovića koji juri novi rekord u godini koja mu je zlatnim slovima upisana u karijeru od koje se tek očekuju velika dela.
Preporučujemo
REAL NEĆE PROPUSTITI OVU PRILIKU: Madriđani večeras mogu do prvog mesta na tabeli!
LIDER čeka ponedeljak da odigra svoj meč, ali Madriđani imaju šansu da već u večeras preuzmu vrh. Na "Bernabeu" stiže zahuktala ekipa Sosijedada (21.00), neporažena na poslednjih 11 mečeva u svim takmičenjima.
14. 02. 2026. u 08:00
NIKOLA JOKIĆ ISPREPADAO BARAKA OBAMU! Dibidus neočekivana scena na NBA Ol-star utakmici! (VIDEO)
"NBA All Star". Čuvene tri reči koje su, nažalost, poslednjih godina značile sve samo ne istinsko košarkaško uživanje, ponovo su privukle ogromnu pažnju. A Nikola Jokić je bio sastavni deo tog obnovljenog spektakla.
15. 02. 2026. u 23:52
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (0)