ŠPANCI ODBIJAJU DA PRIZNAJU LAŽNU DRŽAVU "Furija" pobedila tzv. Kosovo, Fornals i Tores utišali tribine stadiona "Fadil Vokri"
FUDBALERI Španije savladali su u Prištini selekciju takozvanog Kosova sa 2:0, golovima Ferana Toresa i Pabla Fornalsa. I ovaj meč, kao i onaj u Sevilji obeležilo je ignorisanje samozvane "države" od strane španskog fudbalskog saveza i televizije.
FOTO: EPA
Komentator na Javnom servisu Španije (RTVE) odbijao je da izgovori reč "Kosovo" tokom prenosa i koristio je druge izraze kada je lopta bila u posedu igrača koji predstavljaju fudbalski savez nepriznete države.
Tako se recimo u jednom snimku prenosa čuje kako izgovara:
"Fornals kreće u prodor, ali ima mnogo ljudi u plavom tu oko njega. Lopta se odbila od njega, biće aut za lokalnu ekipu", rekao je komentator.
Uz to su bili inovativni pa su ih nazivali i "rivalom Španije", pa "našim današnjim rivalom", zatim "ekipom koja nosi plave dresove", a koristili su izraz i "lokalna ekipa" i "naš protivnik".
Preporuka komentatorima španskog Javnog servisa bila je da tzv. Kosovo oslovljavaju kao "reprezentaciju fudbalskog saveza Kosova" što se i desilo i tokom prvog meča ovih timova u martu.
Tada je na RTVE čak i skraćenica za ime reprezentacije tzv. Kosova bila napisana malim slovom, dok je ovog puta velikim, verovatno zato što su oni nosioci TV prava.
(kurirsport)
Preporučujemo
NOĆ ODLUKUE NA "RAJKU": Može li Zvezda da dovrši posao protiv Lila?
SRPSKI šampion večeras brani gol prednosti protiv Lila u revanš utakmici plej-ofa za osminu finala Lige šampiona (18.45). Zvezda je bila bolji rival na prvom susretu, ali ne sme se opustiti i mora odigrati novu sjajnu utakmicu kako bi se prošla dalje i tako zakazala obračun sa Lionom/Aston vilom.
26. 02. 2026. u 07:00
"ALI, JA SAM AMER!", "NE, TI SI RUS! MARŠ ODAVDE!" Skandal! Zabranili mu da učestvuje na Svetskom prvenstvu!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" - šokirale su i Amerikance.
27. 02. 2026. u 13:48
JEDINA FOTKA DEKIJA I TRUDNE NOVINARKE: Nije rođena u Srbiji, podariće mu 5. dete - mlađa od njega 8 godina (FOTO)
ANITA Bojanić je supruga Dejana Stankovića, koja će mu uskoro podariti drugo dete, a treneru Crvene Zvezde će to biti peto dete s obzirom da iz prvog braka ima trojicu sinova Stefana, Filipa i Aleksandra.
26. 02. 2026. u 16:48
Komentari (1)