RUSKA DOMINACIJA: Posle muškaraca i žene osvojile zlato u ekipnom višeboju
ŽENSKA gimnastička reprezentacija Rusije osvojila je zlatnu medalju u ekipnom višeboju čime se pridružila muškim kolegama koji su juče postali olimpijski šampioni u ovoj disciplini.

Foto AP
Ruskinje su završile na prvom mestu sa osvojenih 169.528 bodova, Amerikanke su bile druge sa skorom od 166.096 poena, a treće mesto sa 164.096 bodova zauzele su gimnastičarke Velike Britanije kojima je ovo prva medalja u ekipnom višeboju od bronze 1928. godine.
Amerikanke su posle prve rotacije ostale bez natrofejnije gimnastičarke današnjice Simon Bajls koja je učestvovala samo u preskoku.
Ostaje da se vidi da li će se Bajls takmičiti u pojedinačnoj konkurenciji.
- Simon Bajls povukla se iz timskog takmičenja zbog medicinskih razloga. Dnevno ćemo obavljati preglede kako bismo bili sigurni da li može da nastavi sa takmičenjem - objavila je Američka gimnastička federacija.
Preporučujemo

SENZACIJA NA POMOLU: Ruske gimnastičarke bolje od Amerikanki posle kvalifikacione runde
25. 07. 2021. u 12:01

MILICA MANDIĆ PRESREĆNA I PONOSNA: Mnogo sam emotivna, imam divne ljude iza sebe
27. 07. 2021. u 15:51

KO ĆE NA ZVEZDU U PLEJ-OFU: Kijevljani su favoriti, ali ni Kiprani nisu bez šansi
IAKO su oba tima već obezbedila učešće u grupnoj fazi jednog od UEFA takmičenja, ulog u ovom dvomeču je ogroman – pobednik ide u plej-of Lige šampiona, gde će igrati protiv boljeg iz duela Crvena zvezda – Leh Poznanj.
05. 08. 2025. u 07:09 >> 01:36

RUSI MIRE SRPSKE I POLjSKE HULIGANE? "Vri" među navijačima pred Leh - Crvena zvezda!
Ko pravi najbolje koreografije na Balkanu? Mnogi balkanski navijači će reći - Zvezdine "delije". Ali, uskoro će one da "odmere snage" sa nekim ko je i sam impresivan po tom pitanju. A ko je, za mnoge balkanske navijače, istinski strah i trepet.
04. 08. 2025. u 20:00

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)