VRHOVNI SUD ODLUČIO: Kopa Amerika ipak može da se održi
VRHOVNI sud Brazila doneo je odluku da Kopa amerika može da se održi u najvećoj i najmnogoljudnijoj državi Južne Amerike, uprkos vrtoglavom rastu zaraženih i umrlih od Kovida.
EPA/EFE
Turnir je upravo zbog problema sa pandemijom prebačen u Brazil iz Argentine i Kolumbije, ali je sada svih 11 članova Vrhovnog suda Brazila odlučilo da lokalne vlasti u saveznim državama u kojima će se igrati Kopa mogu samostalno da odluče da li će dozvoliti održavanje takmičenja.
To značli da nema nikakve sumnje u održavanje KA pošto su guverneri sve četiri države u kojima treba da se igra politički saranici predsednika Bolsonara koji se i založio za preselenje turnira u Brazil.
Zabranu turnira tražili su Socijalistička stranka i Sindikat metalnih radnika. Brazil je juče zabeležio 2693 smrtna slučaja od korone.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
SENEGAL SE "SAMOUBIO" NA SVETSKOM PRVENSTVU! Belgija nadoknadila dva gola zasotatka, pa u nadoknadi drugog produžetka izborila osminu finala
Fudbaleri Belgije nestvarnim preokretom pobedili su Senegal u šesnaestini finala Mundijala (3:2) i obezbedili meč protiv pobednika meča SAD - Bosna i Hercegovina.
01. 07. 2026. u 22:00
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)