SRPSKI film "Dara iz Jasenovca" koji priča priču devojčice Dare Ilić zarobljene u koncentracionom logoru u Jasenovcu tokom Drugog svetskog rata, a koju je genijalno iznela 13-godišnja Biljana Čekić, odgedale su i brojne javne ličnosti.
Povezane vesti
MAJKA DEČAKA KOJI SU GLUMILI BUDU U "DARI IZ JASENOVCA": Moji dečaci su se smenjivali u ulozi, Luka je čak progovorio na snimanju
MARIJA Šaranović iz Herceg Novog, majka Luke, Simona i Jakova, trojki koji u "Dara iz Jasenovca" glume malog Budu koji je osvojio sve simpatije publike, još nije slegla sve utiske sa TV premijere filma kojeg su u subotu uveče gledali milioni u Srbiji, Srpskoj i Crnoj Gori.
21. 02. 2021. u 19:11
HRABRE SRPSKE MAJKE UZ PESMU KRENULE U SMRT: U vozu za logor užasa orila se ova pesma sa Kosova
FILM "Dara iz Jasenovca" ganula je ljude širom regiona, a publika od prikazivanja ne prestaje da komentariše dešavanja i potresne scene u filmu.
21. 02. 2021. u 14:34
"SAMO TI, DIJETE, RADI SVOJ POSAO": Da li ste u "Dari iz Jasenovca" prepoznali ovu rečenicu?
FILM "Dara iz Jasenovca", emitovan je sinoć na RTS-u i u Crnoj Gori, podsetio nas je na teška svedočenja pravih žrtava koje su doživela ovu neopisivu tragediju i zverstva.
21. 02. 2021. u 10:33
SADISTA KOGA VELIČAJU U HRVATSKOJ: Maks Luburić - pohrvaćeni Srbin koji je komandovao logorima smrti, a ubijen je uz psovanje majke ustaške
GLUMAC Marko Janketić u filmu "Dara iz Jasenovca" ostvario je zapaženu ulogu jednog od zapovednika logora - Vjekoslava "Maksa" Luburića.
21. 02. 2021. u 09:02
NJENI PRECI SU OSETILI PAKAO JASENOVCA: Biljana je kao Dara rasplakala Srbiju, a čak devet rođaka njene bake tamo je izgubilo živote!
GLAVNU ulogu Dare u filmu “Dara iz Jasenovca”, koji je premijerno prikazan večeras igra trinaestogodišnja Biljana Čekić.
20. 02. 2021. u 23:49
Najnovije iz rubrike
HITNO OPERISAN GOCI: Pevač bio životno ugrožen - smešten u Kliničkom centru Srbije
PEVAČ Goran Ivanović, osnivač "Goci benda", hitno je operisan u Beogradu, a on je trenutno smešten u Kliničkom centru Srbije gde je i urađena intervencija.
04. 04. 2026. u 15:26 >> 15:36
OVAKO DANAS IZGLEDA ĆERKA ANĐELINE DŽOLI I BREDA PITA: Nekada se oblačila kao dečak, a danas je ista majka
ŠAJLO je najpoznatija od šestoro dece Anđeline Džoli i Breda Pita.
04. 04. 2026. u 13:00
"DIPLOMU MI PROVERAVALI NA RTS-U": Koji fakultet je završio Bosanac?
VISOKO obrazovanje stekla je i njegova ćerka Aleksandra Džidža Stojković, koja je završila Fakultet muzičke umetnosti u Beogradu.
04. 04. 2026. u 12:03
"TRUDNOĆU NISAM OVAKO ZAMIŠLJALA": Edita iskreno o bivšem partneru i novim životnim okolnostima
EDITA je na samom početku trudnoće odlučila da je najbolje da na vezu sa partnerom stavi tačku i ostanu u prijateljskim odnosima.
04. 04. 2026. u 11:12
LAZIĆ MEĐU MONASIMA: Nakon smrti brata, Darko se osamio na Svetoj Gori - "Potrebna mu je pomoć"
LAZIĆ je boravio kod istih monaha koje redovno posećuje i njegov kolega Milan Stanković, a društvo mu prave Saša Kapor i Danijel Nedeljković
04. 04. 2026. u 11:09
Komentari (0)