KORONA GORA OD RATOVA I BOMBARDOVANJA: Dejan Ilić - truba utihnula zbog pandemije
ZBOG situacije nastale pandemijom korona virusa, muzičare je pogodila finansijska kriza.
Fotro: Privatna arhiva
Izuzetak nisu ni Srbima omiljeni trubački orkestri.
Trubači su uvek delili sudbinu svoga naroda. Truba je ta koja je pozivala na borbu za slobodu, oplakivala mrtve, slavila rođenja, svečanosti i pobede. Truba za većinu orkestara sa juga Srbije znači život, ali i egzistenciju kao porodični posao. U vremenu pandemije koronavirusa, sve je to dovedeno u pitanje.
Dejan Ilić iz Vladičinog Hana, poput mnogih svojih kolega, čitav život je posvetio trubi, muzici i pesmi. Svirao je po celoj Srbiji i dalje, u mnogim evropskim zemljama. Orkestar je nasledio od oca Novice, a planira da ga preda svom nasledniku Aleksandru. Ipak, njegova truba već mesecima miruje.
- Za poslednje 22 godine, koliko radim kao muzičar, prvi put se dešava da je sve stalo, nema koncerata, festivala, čak ni svadbenih veselja. Otkazano je Vlasinsko leto, po prvi put i Guča, a mi smo morali da otkažemo i već dogovorenih pedesetak nastupa. U ljude se uvukla neka nesigurnost i strah - iskren je Dejan.
Ovakva situacija nije vladala ni za vreme ratnih sukoba, pa čak ni u vreme NATO agresije, kaže on.
- Bio sam na ratištu tri meseca, a posle toga se život odmah nastavio, pa truba u ruke i sviraj - seća se Ilić.
Bilo kako bilo, Dejana optimizam ne napušta. Dok je ljudi, biće i veselja, a na njima je truba neizbežna. Da se ovo završi vec jednom, pa da se opet veselimo i družimo. Da muku ostavimo iza sebe, a život da slavimo, kako je oduvak bilo, poručuje Dejan Ilić.
Preporučujemo
TRUBAČI U PROBLEMU: Mole Vladu Srbije za pomoć - nemaju posla zbog korone, pa moraju ovo da rade
28. 07. 2020. u 14:08 >> 14:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)