ŠABAN GA JE ZA ŽIVOTA PROGLASIO SVOJIM NASLEDNIKOM: Emir Habibović nastupao na humanitarnom koncertu posvećenom Šauliću
KONCERT "Verujem u ljubav" u organizaciji humantarne fondacije Šaban Šaulić, čiji je cilj očuvanje Šaulićevog imena od zaborava, ali i pomoć mladim talentima koji se bave muzikom, održava se večeras u Plavoj dvorani Sava Centra.
Foto Novosti
Ovo je jedinstveni dogadjaj i prilika da se pesme čuvenog pevača čuju u izvodjenju velikih estradnih zvezda. Na ovom humanitarnom muzičkom dogadjaju nastupa folk zvezda Emir Habibović.
Svoj segment počeo je pesmom "Cveta" nakon čega izvodi i numere koje je Šaban posebno voleo, a to su „Dva galeba bela“ i „Nema ništa, majko, od tvoga veselja“, a upravo je te pesme Šaulić najviše voleo da čuje u Emirovoj interpretaciji, zbog čega ovaj segment nosi posebnu emotivnu simboliku.
Publika ima priliku da uživa u pesmama koje su obeležile bogatu karijeru kralja folka, koje i danas žive kroz nove interpretacije.
Vođena njegovom umetnošću i ogromnom ljubavlju prema muzici, porodica Šaulić pokrenula je Fondaciju koja nosi njegovo ime sa ciljem da pruži pomoć i podršku mladim i talentovanim umetnicima, kao i da sačuva vrednosti koje je Šaban svojim radom stvarao decenijama.
Sva sredstva prikupljena od prodaje ulaznica namenjena su školovanju i usavršavanju mladih muzičkih talenata, kako bi nove generacije dobile priliku da razvijaju svoj dar i nastave bogatu muzičku tradiciju.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
NAJMLAĐI PEVAČ OTVORIO KONCERT U ČAST ŠABANA ŠAULIĆA: Nermin Handžić dočekan ovacijama
17. 02. 2026. u 21:22
U Beogradu veje sneg, a slavna folkerka obavlja poljoprivredne radove (VIDEO)
17. 02. 2026. u 20:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)