PREMINULA GLUMICA IZ BOLJEG ŽIVOTA: Vesnu Malohodžić znamo iz "zlatnog doba" televizije
GLUMICA Vesna Malohodžić preminula je u 75. godini, preneli su mediji.
Foto: Printscreen
Vesna Malohodžić je diplomirala je na Pozorišnoj akademiji u Beogradu, u klasi Ognjenke Milićević.
Njeno ime se vezuje za "zlatno doba" televizije, kada su u usponu bili serijski i filmski program.
Tokom duge i bogate karijere ostvarila je brojne i zapažene uloge u filmovima "Jedanaesta zapovest", "Prava ljubav", "Život je masovna pojava", "Sutjeska", "Tren", "Nije nego", "Tesna koža", 2. i 4. deo, "Noć punog meseca".
Gledaoci je pamte po televizijskim serijama "Kuda idu divlje svinje", "Vruć vetar", "Izdanci iz opaljenog grma", "Dimitrije Tucović", "Više od igre", „I to se zove sreća”, „Sedam sekretara SKOJ-a”, „Priče preko pune linije”, „Slom”, „Jugovići”, „Vuk Karadžić”.
Za ulogu kneginje u seriji Vuk Karadžić osvojila je „Gran-pri Evrope” za najbolje glumačko ostvarenje 1988. godine, a dobitnica je i glavne nagrade za žensku ulogu u TV filmu „Roman o kontrabasu” na festivalu u Montreu. Poslednju ulogu odigrala je u TV drami „Seoba Srba”, 1994.
Vreme i mesto sahrane Vesne Malohodžić biće naknadno saopšteni.
BONUS VIDEO:
DRAGANA MIRKOVIĆ: Otkrila koju pevačicu vidi kao svoju naslednicu
Preporučujemo
ANASTASIJA BILA ZALjUBLjENA U PROFESORA: Pevačica priznanjem šokirala pratioce (FOTO)
04. 02. 2022. u 10:14
FIGURA PEŠČANOG SATA: Nestvarno futurističko izdanje Jelene Karleuše (FOTO)
03. 02. 2022. u 22:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)