PREMINUO ŽAN-POL BELMONDO: Slavni francuski glumac umro u 88. godini (FOTO/VIDEO)
SLAVNI francuski glumac Žan-Pol Belmondo preminuo je u 88. godini, potvrdio je njegov advokat, javljaju francuski mediji.

Foto: Epa
Rođen je 9. aprila davne 1933. godine u predgrađu Pariza.
Proslavio se ulogama u filmovima Novog talasa 1960-ih, a da bi 1970-ih postao zvezda akcionih filmova.
Prvu veliku glumačku šansu dobio je kada je zaigrao u filmu "Do poslednjeg daha" legendarnog francuskog reditelja Žana Lika Godara. Film je izašao 1960. godine i postigao je ogroman uspeh, i kod kritike i kod publike.
Glumio je u gotovo stotinu filmskih naslova, među kojima su i "Profesionalac", "Čovek iz Rija", "Afera Staviski","Ludi Pjero", "As asova", "Borsalino", kao i četrdesetak pozorišnih uloga.
Poslednji film "Allons-y! Alonzo!" snimio je 2009. godine.
Francuski glumac iza sebe ima dva braka, četvoro dece (od kojih je najmlađe dobio u 70. godini) i šestoro unučadi.
BONUS VIDEO - NAGRAĐENI U VENECIJI I BEOGRADU: Sa akterima filma "Oaza", štićenicima doma "Sremčica"

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

ISPOVEST ZA NEVERICU: Usred svadbe u Kraljevu spavala sa sveštenikom - ono što je usledilo još je luđe
ISPOVEST otvara brojna pitanja o granicama morala, slabostima i ljudskoj prirodi. Da li je ona samo žrtva ljubavi ili svesno saučesnik u tuđem grehu?
18. 06. 2025. u 14:33
Komentari (2)