U GUČU UZ TEST ILI POTVRDE: Definitivno doneta odluka o saboru Trubača
SABOR trubača u Guči i zvanično je u četvrtak dobio zeleno svetlo da može biti održan, ali uz posebne mere bezbednosti koje se tiču virusa korona.
Foto D. Karadarević
Ovo je saopštio predsednik Opštine Lučani i Saborskog odbora Milivoje Dolović, napominjući da će dragačevska prestonica ugostiti saboraše na 60. jubilarnoj trubačkoj fešti od 13. do 15. avgusta.
Za ulazak u Guču biće potrebna potvrda o vakcinaciji ili potvrda o preležanom kovidu.
Za one goste koji nemaju navedene potvrde, vršiće se testiranje antigenskim testom na licu mesta. Organizator Sabora u saradnji sa DZ Lučani i Ministarstvom zdravlja RS obezbediće dovoljne količine brzih antigenskih tesotva, a testiranje će sprovoditi radnici DZ Lučani, uz pomoć kolega iz Čačka.
Ministarka državne uprave i lokalne samouprave Marija Obradović, nakon vanredne sednice Saveta Moravičkog okruga održane u Čačku, kazala je da "ljudi treba da shvate da će Sabor trubača u Guči ove godine biti drugačije organizovan u odnosu na prethodne godine". Ona je dodala da je dogovoreno da Sabor treba da bude tako organizovan da postane primer i za druge manifestacije, odnosno, da se uvede "branjena zona" u dužini od sedam kilometara, u kojoj će biti strogo kontrolisan pristup:
- U tu zonu će biti omogućen ulaz vakcinisanim građanima i onima sa negativnim PCR testom, a biće postavljeni punktovi za testiranje nevakcinisanih brzim testovima, uz mogućnost vakcinacije na samom punktu.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)