NOVI BILANS EPIDEMIJE U SRPSKOJ: Preminulo 13 pacijenata - novozaraženo 188 osoba
U REPUBLICI Srpskoj u poslednja 24 sata preminulo je 13 osoba kod kojih je potvrđeno prisustvo virusa korona, dok je novozaraženo 188 ljudi.

Foto: D.Pozderović
- Preminulo je 10 muškaraca i tri žene - saopštio je Institut za javno zdravstvo RS.
U saopštenju se navodi da je u poslednja 24 sata testirano 555 uzoraka. Pozitivno je 98 muškaraca i 90 žena, od kojih je 28 mlađe, 105 srednje i 55 osoba starije životne dobi.
Prema prebivalištu 90 osoba je iz Banjaluke, 17 iz Laktaša, 16 iz Bijeljine, 11 iz Prijedora, 10 iz Gradiške, po sedam iz Kneževa i Prnjavora, po pet iz Ribnika i Čelinca, četiri iz Kotor Varoša, tri iz Mrkonjić Grada, po dve iz Kozarske Dubice i Milića i po jedna iz Bileće, Bratunca, Dervente, Zvornika, Krupe na Uni, Novog Grada, Petrovca, Srpca i Srebrenice.
Od početka epidemije u Srpskoj je potvrđeno ukupno 27.545 slučajeva virusa korona, a preminulo je 860 osoba. Do sada se oporavilo 13.018 osoba.
- Ukupno je hospitalizovano 1.179 pacijenata, od čega 438 u Univerzitetsko kliničkom centru Republike Srpske, a u opštim bolnicama 741 - navode u Institutu.
Preporučujemo

JUNACI NA DELU: Timovi lekara u dve kovid bolnice u Bijeljini neumorni
20. 11. 2020. u 13:43

EPIDEMIJA U LOPARAMA: 43 zaraženih virusom korona, petoro preminulo
20. 11. 2020. u 11:49

DODIK SE OPRAŠTA OD PATRIJARHA: Izgubili smo pastira i velikog prijatelja
20. 11. 2020. u 09:49

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)