IZBORNI INŽENJERING U NAJAVI: Za novembarske lokalne izbore u Bosni i Hercegovini znatno uvećan broj glasača putem pošte
SVAKI izbori u BiH imaju mrlju zvanu glasovi iz inostranstva.

Ilustracija
Koliko je vreća stiglo i da li su ti ljudi zaista glasali ili ih je neko zloupotrebio, samo su neka od pitanja koja se konstantno postavljaju nakon što se prebroje glasovi. Na ovogodišnjim lokalnim izborima, prema zvaničnim informacijama, za glasanje putem pošte prijavilo se više od 120.000 ljudi, što je skoro 50.000 više nego za prethodne izbore održane 2018. godine.
Nenad Stevandić, predsednik Ujedinjene Srpske, kaže da treba biti oprezan sa ovim brojem glasova iz inostranstva jer oni mogu biti prevaga za veće centre poput Banjaluke, Prijedora, Zvornika, Bijeljine, a pogotovo za Srebrenicu.
- Već godinama bošnjačka politika pokušava da preko glasova iz inostranstva pobedi u Srebrenici i taj broj glasova se konstantno povećava. Sve što ima veze sa glasovama iz inostranstva treba da bude sa tri upitnika - ističe Stevandić.
Iz SNSD kažu da bošnjačka dijaspora, zajedno sa Islamskom verskom zajednicom, radi na alarmiranju glasača iz dijaspore.
Vehif Šehić, bivši predsednik Centralne izborne komisije, kaže da je bilo slučajeva da se s jedne adrese prijavi po 100 ili 200 birača za glasanje putem pošte.

Parlament BiH
MOGUĆNOST ZLOUPOTREBE
PUTEM pošte postoji mogućnost zloupotrebe. Na prošlim izborima imali ste lokalnu zajednicu gde nije prihvaćena registracija oko 5.000 birača. Neprihvatljiv je ovako veliki broj birača koji su se izjasnili da glasaju putem pošte, a radi se o lokalnim izborima, za koje inače vlada manji interes kada su glasači iz inostranstva u pitanju, rekao je Vehid Šehić.
Poznato je, dodaje, da emisari političkih partija putuju svetom gde ima mnogo naših izbeglica i koristeći klubove iseljenika i verske zajednice pozivaju građane da se registruju za glasanje putem pošte.
Preporučujemo

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

PREMINULA BAKA CANA: U njenoj kući snimana je čuvena serija "Selo gori, a baba se češlja"
Serija "Selo gori, a baba se češlja" reditelja Radoša Bajića osvojila je srca čitave Srbije, i uz nju su odrasle mnoge generacije.
23. 09. 2025. u 08:36
Komentari (0)