ŽELJKA CVIJANOVIĆ: Srpska ne može primati migrante
PREDSEDNIK Republike Srpske Željka Cvijanović izjavila je danas u Banjaluci da Republika Srpska ne može primati migrante jer nema uslove za njihov smeštaj, te ukazala da, kada je reč o tom pitanju, postoje bezbednosni, zdravstveni, društveni i socijalni problemi.

Foto D.Pozderović
-Imam puno poverenje u našu policiju i Ministarstvo unutrašnjih poslova, jer znaju šta rade u situaciji koja se odnosi na migrante. Naravno, olakšana je stvar time što su Republika Srpska i njene institucije jasno zauzele čvrst stav o migrantima i to na vrijeme prije nekoliko godina - rekla je Cvijanovićeva.
Ona je podsetila da je, kada je bila predsednik Vlade Srpske, definisano da Republika Srpska ne može primati migrante i da se mora boriti protiv ove pojave pravnim i dozvoljenim sredstvima, kao i da pokuša uticati na organe BiH da rade svoj posao i rešavaju pitanja readmisije i jačanja Granične službe BiH.
- Tu se naša policija stavila na raspolaganje znajući koliko je važno da granica bude zaštićena. Razumemo da imamo problem i zato očekujemo od EU da štiti svoje granice, ne samo na prelasku u Hrvatsku, nego da migranti ne uđu u Srbiju i Srpsku. Očekujemo i da institucije BiH rade svoj posao na povratku migranata u njihove zemlje - rekla je Cvijanovićeva.
Preporučujemo

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)