POTVRĐENO PISANJE „NOVOSTI“: Policajci sprečili silovanje devojčice (12), nasilnicima pritvor
PRNjAVORSKI policajci su, srećom, uspeli da spreče silovanje 12-godišnje maloletnice od strane dvojice mladića, M.K. (21) i M.N. (23), čime je potvrđeno pisanje „Novosti“ o dramatičnom događaju koji se u noći između utorka i srede odigrao u dvorištu Srednjoškolskog centra „Ivo Andrić“ u Prnjavoru.

Foto: V.Dančić
„Novosti“ saznaju da je reč o Mehmedu K.(21) i Milanu N.(23), koji su od ranije poznati po raznim prekršajnim i krivičnim delima.
- Tužilac je stavio predlog za određivanje pritvora zbog postojanja osnovane bojazni da bi osumnjičeni boravkom na slobodi mogli ometati krivični postupak uticajem na svedoke, zbog postojanja naročitih okolnosti koje opravdavaju bojazan da će osumnjičeni dovršiti ili ponoviti krivično delo i iz razloga što bi puštanje na slobodu osumnjičenih rezultiralo stvarnom pretnjom narušavanja javnog reda-naveli su u tužilaštvu.
Pravu buru i lavinu komentara tokom dana izavala je vest nekih medija „Užas u Prnjavoru: Dvojica mladića silovala devojčicu (12)!“. Kako smo utvrdili, a i objavili, devojčica, srećom, nije silovana!
O tome svedoči povlačenje te vesti sa mnogih portala, ali i naknadno dodatno pojašnjenje banjalučkog Okružnog javnog tužilaštva:
Kako smo pisali, policija je alarmirana u utorak oko jedan sat iza ponoći od strane 15-godišnjeg Prnjavorčanina L.Ž., koji je telefonom dojavio da se nalazi nadomak SŠC, gde je bio sa malodobnom drugaricom. Nešto pre toga, po njegovoj prijavi, prišala su ima dva nepoznata muškarca od kojih jedan od njih pokušava da izvrši obljubu nad devojkom.
L.Ž. je pristiglim policajcima ispričao da su ga mladići prislili da napusti mesto njihovog verbalnog sukoba i napada na maloletnicu, a da mu je jedan od njih oduzeo mobilni telefon kada je pokušao da nazove policiju. U obližnjoj ulici on je uspeo da zaustavi jedan automobil i sa vozačevog telefona pozove u pomoć policiju.
Policajci su ubrzo u Boleslavečkoj ulici pronašli mladiće i devojku. Ona je ispričala da je odmah nakon što su iz dvorišta škole oterali njenog druga, jedan od dvojice mladića počeo da je ljubi i hvata rukama po delovima tela, u čemu je, srećom, sprečen dolaskom policije.
Preporučujemo

NEVEROVATNA GREŠKA RUSIJE Zelenski: Moskva poslala Ukrajini tela 20 ruskih vojnika prilikom repatrijacije
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da se prilikom repatrijacije tela poginulih vojnika ispostavilo da su 20 onih koje je Rusija vratila kao ukrajinske poginule vojnike, u stvari bili ruski vojnici, a da je jedan bio strani plaćenik.
21. 06. 2025. u 15:10

MUP IZDAO HITNO UPOZORENjE ZA GRAĐANE SRBIJE: Odmah pozovite ovaj broj
SEKTOR za vanredne situacije MUP apeluje na građane da budu savesni pri upotrebi otvorenog plamena i, ako primete požar, da odmah pozovu vatrogasno-spasilačku jedinicu na broj telefona 193.
21. 06. 2025. u 15:40

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (1)