DELEGACIJA REPUBLIKE SRPSKE U MOSKVI: Dodik i Budimirov razgovarali sa Šojguom
DELEGACIJA Republike Srpske, koju čine predsednik SNSD-a Milorad Dodik i ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Željko Budimir, sastala se danas u Moskvi sa sekretarom Saveta bezbednosti Ruske Federacije Sergejom Šojguom.
Foto: Tanjug/Srna/Maja Brčkalo
Na početku sastanka Šojgu je poželeo dobrodošlicu Dodiku i Budimiru.
Poručio je da će Rusija nastaviti da pruža sveobuhvatnu političku podršku Republici Srpskoj i na međunarodnoj sceni, te zahvalio Dodiku za učešće na proslavi Dana pobede u Moskvi 9. maja, prenosi RTRS.
Dodik je rekao da su odnosi dve zemlje bez otvorenih pitanja i da se nastavljaju boriti za iste vrednosti, za vlastitu državu i narod.
- Dobro ste primetili da je Republika Srpska pod stalnim pritiskom - rekao je Dodik tokom sastanka.
Dodik je izrazio podršku naporima u Specijalnoj vojnoj operaciji u Ukrajini i saučešće za napad mlade u studentskom domu u Luganskoj Narodnoj Republici, navodeći da je to bio teroristički čin.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
DODIK IZ MOSKVE: Lepo je daleko od doma videti zastavu Republike Srpske
27. 05. 2026. u 18:16
KREMLj SE OGLASIO: Evo o čemu će Putin razgovarati sa delegacijom Republike Srpske
07. 05. 2026. u 18:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIČKE SNAGE NAPUŠTAJU IRAK Zaidi: Od ovog datuma kreće povlačenje vojske
IRAČKI premijer Ali el Zaidi izjavio je danas da će američke vojne snage napustiti Irak do 30. septembra, ocenivši da njegova poseta Vašingtonu predstavlja početak nove faze u odnosima dve zemlje, zasnovane na ekonomskoj saradnji, a ne na vojnim vezama.
14. 07. 2026. u 19:45
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)